środa, 21 lutego, 2024
+

  Kornele z Rzeszowa wytańczyły złoto na Mistrzostwach Europy w Słowenii! Jesteśmy dumni!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Za nami Mistrzostwa Europy IDO Show Dance, które zorganizowane były w malowniczej miejscowości Laško w Słowenii. Konkurs taneczny odbywał się od 9 do 12 listopada, 2023 roku, a podczas rozgrywek o zajęcie miejsca na podium wśród innych utalentowanych zespołów rywalizowały również Kornele reprezentując Polskę! To właśnie zespół z Rzeszowa okazał się najlepszy. W kategorii Formacja Dorosłych, tancerkom i tancerzom udało się zdobyć mistrzostwo, czyli złoty medal, z czego jesteśmy bardzo dumni i gratulujemy! Podczas rozdania nagród można było usłyszeć nasz narodowy hymn – Mazurka Dąbrowskiego. A za choreografię pod tytułem „Jadowite ukąszenie” odpowiedzialna była pani Magdalena Mucha – trenerka zespołu, której także należą się szczególne gratulacje.

  Rzeszowskie Kornele otrzymały już nie pierwszy raz Tytuł Mistrza Europy Show Dance IDO. Ten rok jest dla zespołu szczególny. Można powiedzieć, że rekordowo zdobył w 2023 roku zarówno tytuł Mistrza Świata (czerwiec , Riesa, Niemcy), Mistrza Polski (kwiecień, Karczew) oraz  Mistrza Europy Formacji Show Dance (listopad , Laško, Słowenia) największej międzynarodowej federacji tanecznej IDO. To wielki sukces zespołu Kornele. Szczególnie, że o nagrody, w tym medale rywalizowały zespoły z takich krajów jak: Bośnia i Hercegowina, Włochy, Węgry, Słowenia, Słowacja, Dania, Finlandia, Turcja. Zdobywając złote medale i tytuły Mistrza Europy oraz Mistrza Świata Kornele otworzyły sobie już drogę na międzynarodowe Mistrzostwa w 2024 roku.

  Choreografia, którą zespół zaprezentował w Słowenii przedstawiała skorpiony. Jury doceniła ją za między innymi oryginalność, zaskakujące efekty, muzykę, image oraz trzymanie w napięciu do ostatnich sekund całe widowisko. Wszystkim – zarówno sędziom, ale też zgromadzonej słoweńskiej publiczności występ Korneli bardzo się podobał.  Tancerze i tancerki otrzymali owacje na stojąco po zaprezentowaniu swojego układu tanecznego i ze łzami w oczach oraz z ogromną dumą odśpiewali polski narodowy hymn.

  Do tego, podczas Mistrzostw Europy zajęła wysokie, bo 4 miejsce mini formacja dorosłych, a formacja juniorska finałowe miejsce 6. To także ogromny sukces Kornelii.

  Tancerze i tancerki zespołu oprócz wytańczenia medali, podczas każdego wyjazdu integrują się z innymi zespołami. To wspaniała okazja do nawiązania przyjaźni z uczestnikami mistrzostw, poznania innych kultur czy też zwyczajów oraz odwiedzenia najbardziej malowniczych zakątków na świecie. To również wspaniała, niezapomniana przygoda, zwieńczona należącym się relaksem, zabawą oraz zwiedzaniem. Tym razem Kornele mogły obejrzeć przepiękne słoweńskie góry, wybrzeże Balatonu oraz zwiedzić przepiękny Budapeszt nocą.

  Kornele od ponad 20 lat należą do kadry Narodowej Polski zdobywając corocznie medale  i najwyższe tytuły Mistrzowskie.

  „Jesteśmy dumni z osiągnięć Zespołu i zadowoleni że reprezentują miasto Rzeszów, województwo Podkarpackie i Polskę na najwyższym światowym poziomie”.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com