wtorek, 5 grudnia, 2023
+

  Co słychać w Kinie za Rogiem Café? Już teraz zapowiadamy, że będzie się działo!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Kino za Rogiem Café to nowoczesny punkt na mapie Rzeszowa, w którym, szczególnie obecnie, na przełomie listopada oraz grudnia będzie się działo! Zostaną zorganizowane liczne koncerty, spotkania również te świąteczne, warsztaty, zajęcia oraz oczywiście ciekawe seanse filmowe. Już teraz kino, które mieści się przy ul. Świętego Mikołaja 6 w Rzeszowie zaprasza na to wszystko najlepiej całe rodziny. Zabierz znajomych, bliskich, przyjaciół i spędźcie ten przedświąteczny czas właśnie w kinie!

  3 GRUDNIA 2023, NIEDZIELA, 19:00 KONCERT ZESPOŁU JAZZPOSPOLITA

  Koncert zespołu Jazzpospolita będzie promował najnowszy album artystów pod nazwą „Obiekt”. Piosenki, które zaprezentują muzycy wychodzą poza wszelkie gatunki i nie można określić jednego nurtu, w którym poruszają się artyści. Będzie to tym bardziej ciekawy koncert. Grupa ze względu na oryginalne brzmienie często jest zapraszana na różne festiwale czy też inne występy, w klubie albo w filharmonii, a muzykę artystów można określić jako dynamiczną, wrażliwą, melodyjną. Zespół ma długą, 15-letnią historię, nagrał do tej pory aż osiem krążków, zagrał kilkaset koncertów w ramach międzynarodowych tras koncertowych, na których pojawiły się osoby w każdym wieku.

  Bilety na ten koncert dostępne są na portalu kupbilecik.pl

  .

  9 GRUDNIA 2023 R. O 19:00 KONCERT ZESPOŁU OREADA

  To będzie jedyny taki koncert w Rzeszowie, na którym zaprezentuje swoją muzykę sześcioosobowy zespół, założony w 2016 roku, który nosi nazwę Oreada. Muzycy połączyli swoje siły w mieście Moszczenicy (powiat piotrkowski, województwo łódzkie), gdzie oficjalnie zespół powstał. Grają FolkOff, jak sami wyjaśniają – jest to połączenie muzyki alternatywnej razem z szeroko pojętą tradycją. Ich piosenki nawiązują do gatunków – rocka, funku, ambitnego popu, jazzu, reggae czy nawet piosenki poetyckiej. W skład zespołu wchodzą muzycy, którzy grają na takich instrumentach, jak skrzypce, mandolina, akordeon czy flety. Zespół ma na swoim koncie ponad 160 koncertów, płyty oraz udział w licznych konkursach muzycznych, w których Oreada zajmowała wysokie miejsca.

  W skład zespołu wchodzą: Kasia Biesaga – wokal, flety, Adam Marańda – skrzypce, mandolina, wokal, Kacper Bienia – akordeon, instrumenty klawiszowe, wokal, Mateusz Jędraszczyk – gitara elektryczna, Maciej Kłys – gitara basowa, wokal, Kamil Kaźmierczak – perkusja.

  Bilety na ten koncert dostępne są na stronie internetowej – kupbilecik.pl.

  15 GRUDNIA 2023, PIĄTEK, GODZ. 19:00 KONCERT ZESPOŁU KŁUSEM Z BLUSEM

  Na koncert obowiązują wejściówki, które można nabyć w cenie 40 zł oraz 50 zł w dniu koncertu na portalu kupbilecik.pl, albo w kasach kina.

  Zespół wystąpił już w Kinie za Rogiem, w kwietniu bieżącego roku, promując swoją najnowszą płytę pt. Swing&Jump&Blues. W pierwszej części koncertu zespół ten zaprezentuje piosenki utrzymane w gatunku, w jakim się porusza, czyli będą do typowo bluesowe kawałki. W drugiej części z kolei, muzycy zagrają bluesowe, filmowe przeboje, pochodzące między innymi z takich filmów, jak „Cadillac Records”, „Blues Brothers”, „Crossroads”. W skład muzyków, wchodzą  – Tomasz Kiersnowski – śpiew, harmonijka ustna, Sławomir Rybczyński – gitara, Wojciech Kwieciński – bas, kontrabas, Piotr Berdowski – perkusja

  21.11 GODZ. 18:30 SPIRALA – 45 ROCZNICA PREMIERY – WTOREK Z KLASYKĄ

  Dokładnie w 45 rocznicę premiery kino zagra film Krzysztofa Zanussiego pod tytułem „Spirala”. O czym będzie seans? Do schroniska w Tatrach przybywa mężczyzna w średnim wieku, który wobec innych gości zachowuje się co najmniej kontrowersyjnie: zadaje im pytania o sens ich życia, prowokuje i obraża. Następnego dnia wyrusza samotnie w góry i nie wraca. Odnaleziony przez ratowników, trafia do szpitala, z którego jak się okazuje, wcześniej uciekł, żeby poprzez samobójstwo w górach uniknąć rozciągniętego w czasie strachu przed umieraniem. Dramat ten opowiada o samotności, o lęku oraz o niezgodzie na przedwczesne umieranie. Poza tym film otrzymał wiele nagród i został wyróżniony na wielu prestiżowych, światowych festiwalach.

  22.11.2023 GODZ. 18:30 – INDIA SONG – FILMOWE SPOTKANIA ZA ROGIEM

  Warto na początku dodać, że cykl „Filmowych Spotkań za Rogiem” to pokazy specjalnie dobranych filmów w gronie miłośników kina. Projekcję poprzedza krótka prelekcja, a po seansie w miłej, swobodnej atmosferze odbywa się rozmowa na temat obejrzanej produkcji. Wydarzenie prowadzi Karolina Marciszewska. Tym razem w ramach spotkań filmowych, zostanie pokazany publiczności poruszający oraz poetycki film w reżyserii Marguerite Duras. Film najzwięźlej opowiada o mieszkającej w Kalkucie byłej żonie francuskiego dyplomaty, która doznaje cielesnych rozkoszy, zabijając wszechogarniającą nudę. Seans realizowany jest we współpracy z Instytutem Francuskim w Warszawie.

  24-25 LISTOPADA 2023, PIĄTEK-SOBOTA,18:00-21:00, 10:00-20:00 WARSZTATY FILMOWE „FREE SPEECH”

  Jeśli chcesz otrzymać profesjonalny certyfikat, tym samym dyplom “Obsługa sprzętu filmowego – profesjonalna rejestracja obrazu oraz dźwięku na planie filmowym”, wybierz się na płatne warsztaty w dniach – w piątek, 24 listopada w godzinach 18:00 – 21:00 oraz w sobotę, 25 listopada w godzinach od 10:00 do 20:00, które poprowadzi wielokrotnie nagradzany, ceniony reżyser – Bartłomiej Żmuda. Cena takich zajęć to 300 zł. Kochasz filmy i chciałbyś poznać, jak się je tworzy? Zgłoś się koniecznie. Zajęcia odbędą się, gdy zbierze się minimum 9-osobowa grupka chętnych, maksymalnie może się w  niej znajdować 15 osób i będą zorganizowane zajęcia zarówno teoretyczne, jak i praktyczne. Jeśli chcesz w nich uczestniczyć, prześlij swoje zgłoszenie podając imię, nazwisko, adres, numer telefonu na maila – kontakt@kzrcafe.pl, także należy wpłacić od razu pieniądze.

  Kim jest prowadzący?

  Bartłomiej Żmuda to Absolwent Wydziału Reżyserii na PWSFTviT w Łodzi i autor filmów krótkometrażowych, jak „Barbakan”, które zdobyły wyróżnienia m.in. Grand Prix w Teheranie, Grand Prix w Bukareszcie, Nagrodę Publiczności w Pekinie czy Rio de Janeiro. Jego film dokumentalny „5 Dni Lęku” został wybrany przez The New York Times do serii Op-Docs 2022. Natomiast najnowsza produkcja, dokument pełnometrażowy „Bóg i Wojownicy Lunaparków” wygrał Nagrodę Im. M. Szumowskiego na 62 Krakowskim Festiwalu Filmowym oraz Nagrodę Dziennikarzy na 41 Koszalińskim Festiwalu Debiutów Filmowych „Młodzi i Film” 2022.

  26.11.2023 O GODZ. 18:00 – PRADZIADY – TEATR NA EKRANIE

  Warto na początku dodać, że TEATR NA EKRANIE to nowy cykl filmów w Kinie za Rogiem Cafe, które przedstawiają nagradzane, ciekawe, polskie sztuki teatralne z doborową obsadą. Tym razem, widzowie obejrzą sztukę pod tytułem „PRADZIADY”. Jest to opowieść o współczesnej, trzypokoleniowej polskiej rodzinie, która ma szlacheckie korzenie. Co roku, familia ta obchodzi i kultywuje obrzęd wywoływania duchów, najczęściej są to duchy przodków, krewnych. Co z tego wszystkiego wyniknie? Szczególnie, gdy wywołane duchy nieźle namieszają?

  Do aktorskiej obsady należą – Masza Wągrocka (Pańcia), Łukasz Borkowski (Pańcio), Katarzyna Skarżanka (Dziabcia), Tomira Kowalik (Paloma), Mariusz Ochociński (Jan Majteczko), Piotr Cyrwus (Badek), Agata Różycka (Głupczyk), Natalia Łągiewczyk (Głupczynka), Weronika Humaj (Onaż to), Anna Korzeniecka (Babcia Maligna). Tekst do spektaklu stworzył Wojciech Kuczok. Przedstawienie wyreżyserował Michał Zdunik.

  Tekst „Pradziady” powstał na II Konkurs Dramaturgiczny STREFY KONTAKTU, organizowany przez Wrocławski Teatr Współczesny i Miasto Wrocław. Do tego spektakl został nagrodzony za pierwszoplanową rolę męską (Piotr Cyrwus) podczas 3. edycji festiwalu TEATROTEKA Fest w 2019 roku, zaś rok później otrzymał nagrodę Bronze Remi w kategorii Independent Shorts – Dramatic – Adaptation na międzynarodowym festiwalu World Fest Houston.

  29.11 GODZ. 18:00 KOBIETA W ROLI GŁÓWNEJ- W CYKLU SPOTKAŃ DLA PAŃ ROZMOWA Z KATARZYNĄ MAZURKIEWICZ I FILM BOSCY

  Przed nami kolejne wydarzenie z cyklu KOBIETA W ROLI GŁÓWNEJ, czyli spotkania z inspirującymi, twórczymi kobietami i specjalnie dobranymi babskimi filmami. W tym dniu, 29 listopada kino będzie gościło Katarzynę Mazurkiewicz. To reżyserka, scenarzystka, producentka filmów dokumentalnych, reklamowych. Do 2018 roku koordynatorka programu CamOn. Laureatka m.in. Nagrody za najlepszy niezależny film dokumentalny na Festiwalu Filmów Optymistycznych „Happy End” za produkcję „Mamalarka”. Zaproszony gość opowie o swojej pracy, pasjach oraz o tym, jak wygląda przemysł filmowy w Rzeszowie.

  Rezerwacji należy dokonywać, wchodząc na stronę internetową – https://kzrcafe.pl/film/boscy-3/.

  Po rozmowie z zaproszoną reżyserką, zostaną wylosowane nagrody wśród wszystkich uczestniczek, ufundowane przez Wydawnictwo Dreams oraz Monolith Films. A na koniec, wspólnie wszystkie panie obejrzą film pt. „Boscy”.

  O czym będzie puszony film?

  Ekscentryczny milioner postanawia stworzyć film, dzięki któremu zapisze się w historii. Aby tego dokonać, sięga po najlepszych z najlepszych. Na fotelu reżysera zasiada więc równie sławna co kontrowersyjna Lola Cuevas, która do głównych ról w filmie angażuje prawdziwe aktorskie legendy: hollywoodzkiego amanta Félixa Rivero oraz ikonę teatru Ivána Torresa. Problem w tym, że obaj panowie, choć w swoich kategoriach osiągnęli i zdobyli już wszystko, cierpią na przerost ego i delikatnie mówiąc, nieszczególnie za sobą przepadają. W gwiazdorskiej obsadzie filmu znaleźli się: Penelope Cruz, Antonio Banderas i Oscar Martinez.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com