środa, 28 lutego, 2024
+

  W Brzozowie wpadł fałszerz pieniędzy z Rzeszowa

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Policjanci z Brzozowa najpierw zidentyfikowali osobę, która użyła sfałszowanego banknotu o wartości 100 złotych, a następnie aresztowali mężczyznę odpowiedzialnego za drukowanie falsyfikatów. 39-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego wytwarzał banknoty w swoim domu, a następnie używał ich do opłacania różnych usług, z których korzystał.

  Na początku listopada kierowniczka jednego z punktów handlowych w Brzozowie poinformowała dyżurnego o tym, że klient sklepu dokonał płatności fałszywym banknotem o wartości 100 złotych. Policja podjęła śledztwo w tej sprawie, a w trakcie prowadzonych działań zabezpieczono sfałszowany banknot oraz nagrania z monitoringu sklepowego. Analiza materiałów pozwoliła zidentyfikować osobę, która użyła fałszywej gotówki – była nią 21-letnia mieszkanka powiatu brzozowskiego, która została zatrzymana do czasu wyjaśnienia sprawy.

  W trakcie przesłuchania kobieta wskazała osobę, od której otrzymała więcej podrobionych banknotów, a także inne sklepy, w których dokonywała płatności tymi falsyfikatami. Okazało się, że dostarczycielem fałszywych pieniędzy był mieszkaniec powiatu rzeszowskiego, 39-letni mężczyzna. Zgodnie z jej zeznaniami, mężczyzna zapłacił jej tymi środkami za wykonaną usługę.

  Kryminalni po otrzymaniu tej informacji udali się do Rzeszowa, gdzie w wskazanych przez kobietę sklepach zabezpieczyli kolejne fałszywe banknoty. Zlokalizowali także miejsce zamieszkania mężczyzny, podejrzanego o prowadzenie tego procederu. 39-latek został zatrzymany, a jego sprzęt komputerowy i drukarka, służące do drukowania fałszywych pieniędzy, zostały zabezpieczone. Mężczyzna przyznał się do wyprodukowania 5 sztuk banknotów.

  Materiały zebrane w trakcie śledztwa zostały przekazane do Prokuratury Rejonowej w Brzozowie. Obydwoje, zarówno kobieta, jak i mężczyzna, usłyszeli zarzuty. 21-latka odpowiadać będzie za wprowadzenie do obiegu podrobionych banknotów, natomiast mężczyzna za ich produkcję i również wprowadzenie ich do obrotu. Na wniosek prokuratury oboje zostali objęci dozorem policyjnym. Mieszkańce powiatu brzozowskiego grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności, a mieszkańcowi powiatu rzeszowskiego nawet 25 lat.

  Ze względu na charakter sprawy, Policja apeluje do wszystkich osób o zgłaszanie faktów ujawnienia fałszywych banknotów na terenie województwa podkarpackiego, dzwoniąc pod numer alarmowy 112 lub udając się osobiście do najbliższej jednostki Policji.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com