czwartek, 2 maja, 2024
+

PGE Rysice nie zawiodły w Opolu, pewnie wygrały z UNI

W jedynym piątkowym meczu  6. Kolejki TauronLigi. PGE Rysice Rzeszów wygrały w Opolu z miejscowym UNI 3:0. Pewnie wygrywając każdego z rozegranych trzech setów. MVP piątkowego spotkania została czeska atakująca przyjezdnych Gabriela Orvošová.

Rozpoczęcie spotkania było zacięte z obu stron. Mecz toczył się cios za cios. Dopiero wykorzystane kontry Any Kariny Olayi wyprowadziły opolanki na prowadzenie 10:7. Rysice odpowiedziały przy zagrywce Weroniki Centki, a ataki Gabrieli Orvosovej doprowadziły do wyrównania. Dobra gra na siatce Weroniki Szlagowskiej pozwoliły przyjezdnym przejąć inicjatywę 12:14. Akcja Marty Pamuły dała gospodyniom remis. W kolejnych akcjach  Szlagowska nie zawodziła na siatce, umacniając przewagę 18:21. Ostatecznie, dzięki udanej akcji w wykonaniu Any Kalandadze i skutecznemu blokowi, Rysice zwyciężyły w pierwszej partii 20:25.

W drugim secie rzeszowianki kontynuowały dobrą grę, as serwisowy Kalandadze pozwolił Rysicom odskoczyć na 2:5. Proste błędy  w ataku opolanek i skuteczna zagrywka Orvošovej powiększyły przewagę 4:11. Gabriela Makarowska-Kulej dobrą serią na zagrywce przyczyniła się do kolejnej serii zdobytych punktów, umożliwiając kontrolę wydarzeń na boisku 8:16. Choć Oliwia Sieradzka zdobyła pojedyncze punkty, UNI nie zdołało odwrócić losów seta 15:20. Mimo zbliżenia się na dwa “oczka” 19:21, końcówka należała do srebrnych medalistek Mistrzostw Polski, zwłaszcza do  Amandy Coneo, zapewniając im zwycięstwo 19:25.

Trzecia partia rozpoczęła się wyrównanie, ale to opolanki, dzięki Natalii Kecher, próbowały przejąć inicjatywę 9:7. Jednak szybko Szlagowska wyrównała wynik seta 10:10. Błędy w ataku opolanek pojawiły się, a as serwisowy Anny Obiały przybliżył Rysice do zamknięcia meczu w trzech setach 14:17. Solidny blok i skuteczna kontra Coneo sprawiły, że rzeszowianki dyktowały warunki gry 15:21. W końcówce Makarowska-Kulej przypieczętowała zagrywką, a Szlagowska przypieczętowała zwycięstwo podopiecznych trenera Stéphane’a Antigi 19:25.

UNI Opole – PGE Rysice Rzeszów 0:3 (20:25;19:25;19:25)

UNI: Orzyłowska, Olaya, Pamuła, Połeć, Sieradzka, Bińczycka, Adamek (L); Zaroślińska-Król, Białek (L), Kecher

Rysice: Centka, Makarowska-Kulej, Orvošová, Szlagowska, Kalandadze, Jurczyk, Szczygłowska (L); Coneo, De Paula, Obiała, Kowalska

MVP: Gabrierla Orvošová