środa, 17 kwietnia, 2024
spot_img
+

  Podejrzewasz, że masz problem z alkoholem? Dowiedz się gdzie uzyskasz pomoc na Podkarpaciu!

  Polecamy

  Patrycja Pelczar Reszko
  Patrycja Pelczar Reszkohttps://www.kurierrzeszowski.pl
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Picie alkoholu stanowi problem w Twoim życiu? Tracisz kontrolę nad ilością wypijanego alkoholu? Doświadczasz fizycznych i psychicznych symptomów choroby? Z powodu picia alkoholu wpadasz w kłopoty? Nie umiesz przestać pić? Nie jesteś sam. Anonimowi Alkoholicy mogą Ci pomóc. To nie są puste obietnice. AA pomaga alkoholikom na świecie od ponad 85 lat.

  Wspólnota AA działa w ponad 150 krajach, gdzie tworzy blisko 120 tysięcy grup. Wspólnota nie prowadzi oficjalnych statystyk, ale ocenia się, że w mityngach grup AA spotyka się ponad trzy miliony alkoholików. W Polsce istnieje 2800 grup. A na samym Podkarpaciu jest ich blisko 100!

  Anonimowi Alkoholicy są wspólnotą mężczyzn i kobiet, którzy dzielą się nawzajem doświadczeniem, siłą i nadzieją, aby rozwiązać swój wspólny problem i pomagać innym w wyzdrowieniu z alkoholizmu. Również na terenie województwa podkarpackiego istnieje możliwość kontaktu i spotkań z członkami Wspólnoty AA za pośrednictwem telefonu czy Internetu.

  Jedynym warunkiem uczestnictwa we Wspólnocie AA jest chęć zaprzestania picia. Nie ma w AA żadnych składek ani opłat, są samowystarczalni poprzez własne dobrowolne datki.

  Wspólnota AA nie jest związana z żadną sektą, wyznaniem, działalnością polityczną, organizacją lub instytucją, nie angażuje się w żadne publiczne polemiki, nie popiera ani nie
  zwalcza żadnych poglądów.

  Podstawowym celem Wspólnoty AA jest trwać w trzeźwości i pomagać innym alkoholikom w jej osiągnięciu.

  Wspólnota Anonimowych Alkoholików ma świadomość jak trudno jest w obecnej sytuacji osobom uzależnionym radzić sobie z problemem picia.

  Wiele osób ma wątpliwości, czy rozpocząć uczęszczanie na spotkania AA. Czy to działa, czego można tam się dowiedzieć i czy zostanie się zaakceptowanym przez grupę?

  Przede wszystkim spotkania Wspólnoty AA są po to, aby członkowie pomagali sobie nawzajem, przy zachowaniu atmosfery pełnego zaufania, otwartości na drugiego człowieka oraz życzliwości. Obowiązuje tu niepisana zasada, aby dochowywać tajemnic, gdyż uczestnicy zwierzają się z bardzo osobistych problemów.

  Co ważne, najważniejszą z zasad AA jest pełna anonimowość, dająca członkom grupy poczucie dyskrecji. Dlatego wspólnota AA nie rejestruje uczestników ani nie kontroluje ich aktywności. Nigdy nie ujawnia w mediach personaliów ani wizerunku swoich członków. Nie ma nawet list obecności. Podczas dyskusji można powiedzieć o sobie to, co uważamy za konieczne. 

  Na całym Podkarpaciu działa blisko 100 grup, w których co tydzień spotykają się Anonimowi Alkoholicy.

  Na terenie województwa podkarpackiego od wielu lat istnieje możliwość kontaktu i spotkań z członkami Wspólnoty AA za pośrednictwem telefonu czy Internetu.

  Lokalny (teren województwa podkarpackiego) telefon kontaktowy Wspólnoty Anonimowych Alkoholików – 506 907 988 – dostępny jest w każdy dzień tygodnia, w godzinach od 18:00 do 20:00.

  Pod tym numerem osoby potrzebujące pomocy mogą porozmawiać, otrzymać wsparcie i informacje dotyczące funkcjonowania AA. Udzielana jest także informacja o spotkaniach anonimowych alkoholików.

  Strona internetowa AA Podkarpacie jest nieustannie aktualizowana. Znajdują się na niej informacje dotyczące możliwości dołączenia do Wspólnoty AA, spotkań anonimowych alkoholików czyli wykaz odbywających się mityngów w każdej miejscowości Podkarpacia z dokładną godziną rozpoczęcia, a także informacje dla terapeutów i innych osób zainteresowanych lokalnymi działaniami AA.

  Osoby preferujące kontakt za pomocą poczty elektronicznej zachęcamy do skorzystania z adresu pomoc@aapodkarpacie.pl.

  Spotkania na terenie województwa podkarpackiego AA odbywają się w formie stacjonarnej, z zachowaniem odpowiednich zasad anonimowości.

  Zapraszamy osoby potrzebujące na mityngi na Podkarpaciu!

  Grupa AA Podkarpacie informuje także o możliwości również organizowania „spotkań informacyjnych” dla instytucji (osób) mających styczność z osobami uzależnionymi od alkoholu (placówki lecznicze, policja, parafie), na których to spotkaniach przedstawiciele Wspólnoty przekazują informacje o zasadach funkcjonowania Wspólnoty AA.

  Punkt Informacyjno Kontaktowy AA Podkarpacie

  35-033, Rzeszów, ul. Generała Jarosława Dąbrowskiego 5 (lokal grupy AA „Wybór”)

  Dyżury odbywają się w każdy wtorek w godzinach 18:00 – 20:00

  Tel. +48 506 907 988 (w każdy dzień w godzinach 18:00 – 20:00)

  e-mail: pomoc@aapodkarpacie.pl

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com