wtorek, 5 grudnia, 2023
+

  Nowości w zimowym rozkładzie lotów z lotniska Rzeszów – Jasionka

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Port lotniczy Rzeszów-Jasionka przygotował 13 kierunków lotów na sezon zimowy, który potrwa do 30 marca 2024 roku. To oferta, w której znajdują się także dwie zupełne nowości. W każdym tygodniu z podrzeszowskiego lotniska odbędzie się ponad 60 rozkładowych lotów pasażerskich, co stanowi duże możliwości dla podróżnych.

  W sobotę, 4 listopada br., odbył się uroczysty odlot pierwszego samolotu PLL LOT z portu lotniczego Rzeszów-Jasionka do Mediolanu. Rejsy odbywać się będą co tydzień. Ponadto, samoloty Embraer Polskich Lini Lotniczych LOT będą często lądować na tym podrzeszowskim lotnisku. Na trasie krajowej do Warszawy, od listopada do marca, przewidziano aż 28 lotów tygodniowo, 3-5 rejsów dziennie, co pozwoli pasażerom na wygodne przesiadki na loty międzynarodowe z portu lotniczego im. Fryderyka Chopina.

  Jasionka obsługuje także bezpośrednie połączenie do Monachium. Wizz Air planuje na okres zimy dwa rejsy tygodniowo z Jasionki do Rzymu, co stanowi drugi włoski kierunek w ofercie.

  – Trzy kierunki czarterowe do Egiptu, uruchomione we współpracy z touroperatorami, pozwalają mieszkańcom Podkarpacia i sąsiednich regionów na zimowe urlopy pod palmami. Natomiast dla osób chcących odpocząć w Europie mamy m.in. dwie włoskie destynacje, w tym Mediolan, czyli absolutną nowość .

  Adam Hamryszczak, prezes portu lotniczego Rzeszów-Jasionka.

  Spośród 13 dostępnych tras, aż sześć będzie obsługiwanych przez największego niskokosztowego przewoźnika w Europie, czyli Ryanair. Irlandzkie linie oferują loty z podrzeszowskiego lotniska do takich miejsc jak Londyn (Stansted i Luton), Manchester, Bristol, East Midlands w Wielkiej Brytanii oraz Dublin. Dodatkowo, w okresie okołoświątecznym, „Ryśki” zwiększą częstotliwość lotów do Bristolu i East Midlands (o trzy dodatkowe rotacje) oraz Manchesteru (o sześć dodatkowych rotacji).

  Oprócz regularnych rejsów, port lotniczy Rzeszów-Jasionka, we współpracy z biurami podróży Anex, Coral Travel i JoinUp!, oferuje również pasażerom możliwość skorzystania z lotów czarterowych do egipskich kurortów – Hurghady, Marsa Alam i Sharm El Sheikh. To szeroka oferta dla podróżnych z regionu. Od początku roku z lotniska z Jasionce skorzystało ponad 890 tys. pasażerów, co już jest najlepszym wynikiem w historii portu.

  Kierunki lotów na sezon zima 2023/2024:

  Ryanair:

  • Dublin (Irlandia) – we wtorki i soboty
  • Bristol (Wielka Brytania) – w poniedziałki i soboty
  • East Midlands (Wielka Brytania) – w poniedziałki i soboty
  • Londyn Stansted (Wielka Brytania) – codziennie
  • Londyn Luton (Wielka Brytania) – w czwartki i niedziele
  • Manchester (Wielka Brytania) – we wtorki i soboty

  Wizz Air:

  • Rzym (Włochy) – we wtorki i soboty

  PLL LOT:

  • Mediolan (Włochy) – w soboty
  • Warszawa – codziennie

  Lufthansa:

  • Monachium (Niemcy) – codziennie

  Czartery:

  • Hurghada (Egipt)
  • Marsa Alam (Egipt), od 21 grudnia
  • Sharm El Sheikh (Egipt)
  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com