niedziela, 28 kwietnia, 2024
spot_img
+

    Trwa konkurs „GO GREEN – ECO WIATA ROWEROWA”. Wygrana placówka otrzyma swoją wiatę, stojaki na rower, albo miejsce do odpoczynku!

    Polecamy

    Justyna Kozłowska
    Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
    Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
    - Reklama -

    Powstał konkurs, w trakcie którego każda szkoła podstawowa z Rzeszowa, może zgłosić chęć udziału w nim! O co chodzi? Na początku należy dodać, że jest to konkurs ekologiczny. Jedna drużyna z jednej szkoły, maksymalnie dwunastoosobowa (reprezentacja danej rzeszowskiej placówki uczęszczająca do klasy od 4 do 8) na organizowany konkurs powinna skonstruować makietę, przedstawiającą ciekawe, kreatywne i nowoczesne wiaty rowerowe, z uwzględnieniem ich miejsca. Takie stojaki na rowery mają się na danych pracach znajdować przy szkołach. Warto też dodać, że organizator konkursu – Urban Lab jest liderem CSRu, spośród innych wydziałów Urzędu Miasta Rzeszowa

    Do wygrania organizatorzy przewidują drobne upominki, z kolei szkoła, którą dana zwycięska grupa będzie reprezentowała otrzyma taką własną wiatę przy szkole, stojak rowerowy, ogród deszczowy albo wyznaczone miejsce do odpoczynku, dostosowane do szkoły oraz jej położenia.

    Wykonana makieta nie powinna zajmować więcej jak wysokość: 60 cm, szerokość: 70 cm, długość 100 cm. Ale wykonanie makiety nie jest jedynym obowiązkiem uczestników konkursu. Oprócz tego muszą oni nagrać relację z tworzenia całego ekologicznego projektu. Sfilmowane sceny można zmontować w dowolnym programie na komputerze. Cały film może zawierać napisy, muzykę (ze zgodą na jej użycie) oraz nie może być dłuższy niż 10 minut.

    Prace konkursowe należy umieścić na chmurze szkoły, a następnie przesłać link do pobrania projektu na adres mailowy: urbanlab@erzeszow.pl. W temacie maila, należy wpisać „GO GREEN [nazwa szkoły oraz dane kontaktowe Opiekuna grupy]”.

    Komisja, wybierająca zwycięską makietę, będzie kierowała się kreatywnością uczniów, pomysłem, zrozumieniem tematu oraz możliwością wdrożenia wybranych koncepcji w życie.

    Celem całego konkursu jest uświadamianie dzieci i młodzieży na temat szeroko rozumianej ekologii oraz rozwiązań ekologicznych. Ma edukować też jak ważna jest ochrona naszego środowiska oraz kształtować już od najmłodszych lat takie postawy.

    Zgłoszenia przyjmowane są do 30 listopada, prace należy wysłać do 15 grudnia 2023 roku, z kolei szkoły, które wzięły udział w konkursie o wygranej, dowiedzą się 15 stycznia 2024 roku. Wdrożenie wybranego rozwiązania dla zwycięskiej szkoły potrwa do kwietnia 2024 oku.

    Wszystkie szczegółowe wymagania oraz przydatne informacje znajdują się na stronie internetowej – https://tiny.pl/cpkwt. Z kolei każda szkoła, która zgłosi chęć udziału w konkursie i zbierze drużynę, która wykona taką makietę, musi wypełnić odpowiednio wcześniej formularz, którzy dostępny jest na stronie internetowej – https://forms.office.com/e/8b6MajRB0q.

    - REKLAMA -
    - Reklama -

    Więcej artykułów

    - REKLAMA -

    Najnowsze artykuły

    - REKLAMA -
    WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com