piątek, 8 grudnia, 2023
+

  W Jasionce trwa konferencja World For Ukraine – W4UA

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W Centrum Wystawienniczo-Kongresowym G2A Arena w podrzeszowskiej Jasionce odbywa się wyjątkowe wydarzenie – szczyt World For Ukraine, skupiający pięć różnorodnych grup tematycznych, dziesiątki wybitnych prelegentów oraz liczne istotne dyskusje. To spotkanie poświęcone zarówno kwestiom polsko-ukraińskim relacji, jak i planom odbudowy kraju naszych wschodnich sąsiadów po okresie wojny. Szczyt World For Ukraine – W4UA to nie tylko forum do dyskusji, ale również symboliczny gest solidarności i wsparcia dla Ukrainy w trudnych chwilach.

  Spotykamy się w wyjątkowym miejscu, ponieważ w najbliższej okolicy znajduje się port lotniczy o szczególnym znaczeniu dla pomocy udzielanej Ukrainie, zarówno w obszarze humanitarnym, jak i militarnym. To lotnisko stało się ważnym centrum gospodarczym i dyplomatycznym w kontekście działań na rzecz Ukrainy i jej odbudowy – podkreślał marszałek Władysław Ortyl podczas ceremonii otwarcia.

  Dodatkowo, Rzeszów i całe Podkarpacie od lat budowały mocne relacje z partnerami z Ukrainy oraz samorządami, co zaowocowało wspólnymi projektami, w tym wykorzystaniem środków unijnych. Chętnie będziemy nadal dzielić się naszymi dobrymi praktykami w zakresie wdrażania tych funduszy. Zrozumiane jest, że Ukraina musi patrzeć w przyszłość, pracując nad jak najszybszym zakończeniem konfliktu, jednocześnie przygotowując się na implementację europejskich funduszy poprzez odpowiednie procedury i mechanizmy. Nasze działania w regionie Podkarpacia stanowią wyraz naszej gotowości do wsparcia Ukrainy w tym procesie – zaznaczał marszałek Władysław Ortyl, witając gości szczytu na Podkarpaciu.

  Główną myślą przewodnią szczytu jest „Droga do wolności i odbudowy”. Agenda tego wydarzenia koncentruje się wokół pięciu kluczowych obszarów tematycznych: pomoc humanitarna, sprawiedliwość, odbudowa, zdrowie i dezinformacja, co pozwala na dokładne zrozumienie bieżących i przyszłych potrzeb mieszkańców Ukrainy.

  Podczas szczytu podkreślano nadal istniejącą, zwłaszcza przed zbliżającą się zimą, potrzebę pomocy humanitarnej. Omawiano także kwestię troski o zdrowie psychiczne, szczególnie osób walczących na froncie oraz rodzin dotkniętych długotrwałym konfliktem trwającym już ponad półtora roku. Dyskusje na ten temat zostały zorganizowane we współpracy z Ukraińskim Towarzystwem Psychologicznym.

  Uczestnicy szczytu angażowali się również w dyskusje na temat wsparcia dla przedsiębiorców, możliwości i perspektyw w tej dziedzinie, a także sytuacji na rynku pracy i potrzeby jego odbudowy, pomocy dla uchodźców oraz opieki nad najmłodszymi i najstarszymi mieszkańcami Ukrainy. Poruszano również kwestie wsparcia ze strony licznych organizacji pozarządowych z różnych części świata oraz omawiano odpowiedzialność za zbrodnie wojenne oraz problem dezinformacji, która często pojawia się w trakcie tego konfliktu.

  Na liście gości uczestniczących w szczycie znalazł się także marszałek województwa podkarpackiego, Władysław Ortyl. Przez dwie pełne dni, reprezentanci ze świata polityki, samorządu, ekonomii, kultury, organizacji pozarządowych i biznesu, z różnych zakątków globu, będą omawiać kwestie o fundamentalnym znaczeniu dla relacji między Polską a Ukrainą, a także dla samej Ukrainy. To istotne spotkanie, które ma na celu promowanie dialogu i współpracy na wielu płaszczyznach, od politycznych po gospodarcze, w duchu solidarności i wsparcia dla naszych wschodnich sąsiadów.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com