czwartek, 18 lipca, 2024
+

  W Rzeszowie odbywać się będzie dwudniowy „Salon Maturzystów Perspektywy”, dla młodzieży zdającej maturę w 2024 roku!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Pomysłodawcą całego przedsięwzięcia, czyli „salonu maturzystów” jest Fundacja Edukacyjna Perspektywy, która już po raz osiemnasty organizuje tę ogólnopolską kampanię. „Salon Maturzystów Perspektywy” gromadzi przede wszystkim maturzystów, którzy w przyszłym roku będą zdawali egzamin dojrzałości, zapewniając tym samym sobie rozpoczęcie studiów, na uczelni wyższej. Akcja jest organizowana w 14 miastach w całej Polsce, także i w Rzeszowie i odbędzie się w naszym mieście w dniach od 28 do 29 września, na Uniwersytecie Rzeszowskim. Na przyszłych maturzystów czekać będą stoiska z wieloma uczelniami wyższymi. To wspaniała okazja nie tylko do tego, by dowiedzieć się o tym, jak zdać maturę w 2024 roku, ale też jaką uczelnię wybrać w przyszłym roku.

  Oprócz maturzystów, przyjść mogą także nauczyciele, pedagodzy, czy doradcy edukacyjno-zawodowi. To wspaniała okazja do tego, by nie tylko dowiedzieć się czegoś więcej o maturze w 2024 roku, ale też wybrać dalszą ścieżkę kształcenia.

  Poznaj program „salonu maturzystów”!

  Odwiedzając to miejsce w podanym terminie, dowiesz się m.in. o ofercie edukacyjnej uczelni akademickich, na rok 2024/2025, o której postarają się opowiedzieć przedstawiciele uczelni.

  Dowiesz się także wszystkiego o maturze 2024 z języka polskiego, matematyki, języków obcych oraz przedmiotów dodatkowych. Będzie to spotkanie z wieloma ekspertami, w tym tymi z okręgowej komisji egzaminacyjnej, z maturzystami i nauczycielami. Nie zabraknie również poradnictwa zawodowego.

  Do tego, wszyscy uczestnicy „Salonu” odbiorą też od „Perspektyw” bezpłatną publikację, czyli „Informator dla Maturzystów 2024”, w którym znajdzie się aktualny przewodnik na drodze od matury ku wymarzonym studiom.

  Wystawcami, u których dowiesz się czegoś więcej o studiowaniu będą:

  Uniwersytet Jagielloński w Krakowie, Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki,  Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie, Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie, Politechnika Wrocławska, NOWA ERA, WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa, Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie, Bank PEKA, Wydawnictwo Draco, Politechnika Świętokrzyska w Kielcach, Akademia Śląska w Katowicach, Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie, Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II, Związek Uczelni Lubelskich, Perspektywy, Uniwersytet Rzeszowski, Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukaszewicza.

  Więcej informacji z szerokim programem, razem z rejestracją znajdziesz na stronie internetowej:

  https://salonmaturzystow.pl/2023/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=34&Itemid=219.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com