piątek, 8 grudnia, 2023
+

  Nowoczesny tomograf komputerowy zostanie przekazany dla Szpitala w Górnie

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W Szpitalu w Górnie niebawem pojawi się najnowszej generacji tomograf komputerowy. W środę 27 września, w miejscowym Samodzielnym Publicznym Zespole Zakładów Opieki Zdrowotnej „Sanatorium” im. Jana Pawła II, odbyła się uroczystość przekazania staroście rzeszowskiemu symbolicznego czeku o wartości 3,5 miliona złotych. Te środki zostaną przeznaczone na zakup nowego sprzętu medycznego.

  Senator Rzeczypospolitej Polskiej, Stanisław Ożóg, który pełnił funkcję starosty rzeszowskiego w latach 1998-2005, osobiście wręczył symboliczny czek na kwotę 3,5 miliona złotych, przeznaczoną na zakup nowoczesnego tomografu komputerowego.

  Ten nowoczesny sprzęt, który zakupiony zostanie dzięki rządowemu wsparciu umożliwi wspaniałej, zaangażowanej kadrze placówki jeszcze lepszą opiekę nad pacjentami. Skuteczniejsza diagnostyka, która możliwa będzie przy zastosowaniu tomografu najwyższej klasy będzie mieć ogromne znaczenie w ratowaniu ludzkiego życia. Dla samorządu powiatowego  ochrona zdrowia jest priorytetem, dlatego też od początku istnienia powiatu nie szczędzimy sił i środków by doposażać tak ważną jednostkę jak sanatorium w Górnie w najlepszy sprzęt. Człowiek jest dla nas najważniejszy. I bardzo cieszy, że w naszych działaniach mamy tak duże wsparcie centralnych władz.

  Józef Jodłowski, starosta rzeszowski

  Historia placówki w Górnie sięga lat 40. XX wieku, gdy obiekty te zostały przejęte przez państwo po II wojnie światowej. Jednak przełomowy moment nadszedł w 1999 roku, kiedy to nowopowstały powiat rzeszowski stał się organem założycielskim i nadzorującym sanatorium. To wydarzenie zapoczątkowało dynamiczny rozwój placówki, który objawiał się remontami istniejących budynków, budową nowych, poszerzaniem zakresu świadczonych usług oraz zakupem nowego sprzętu medycznego. Dzięki tym działaniom, Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej „Sanatorium” im. Jana Pawła II w Górnie osiągnął dzisiaj najwyższy poziom usług medycznych na europejskim standardzie.

  fot. Powiat Rzeszowski

  W konferencji prasowej wzięli udział Senator RP Stanisław Ożóg, Wojewoda Podkarpacki Ewa Leniart, Starosta Rzeszowski Józef Jodłowski, Radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego  Karol Ożóg oraz Dyrektor SP ZZOZ „Sanatorium” im. Jana Pawła II w Górnie Grzegorz Hydzik.

  Placówka ta w swoim Oddziale Szpitalnym oferuje specjalistyczne leczenie gruźlicy i chorób płuc, dysponując 80 łóżkami. Dodatkowo, zajmuje się opieką długoterminową, korzystając z Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego (149 łóżek), Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego dla pacjentów wentylowanych mechanicznie (6 łóżek) oraz Pielęgniarskiej Domowej Opieki Długoterminowej. Placówka realizuje również świadczenia z zakresu Opieki Paliatywnej i Hospicyjnej w Zakładzie Opieki Paliatywnej Domu Sue Ryder (30 łóżek) oraz Hospicjum Domowym. Dodatkowo, oferuje specjalistyczną opiekę ambulatoryjną, w tym Poradnię Gruźlicy i Chorób Płuc, Poradnię Ginekologiczno-Położniczą, Poradnię Neurologiczną i Poradnię Logopedyczną. W placówce dostępna jest także rehabilitacja lecznicza w gabinecie fizjoterapii oraz szeroka diagnostyka medyczna.

  W Górnie znajduje się pierwszy na Podkarpaciu i czwarty w kraju wyspecjalizowany ośrodek stacjonarny dla chorych na Alzheimera, który jest jednym z najnowocześniejszych obiektów tego typu w Polsce. W 2017 roku oddano do użytku nowy budynek przeznaczony dla pacjentów cierpiących na Alzheimera, co stanowi znaczący krok w zapewnieniu wysokiej jakości opieki medycznej.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com