czwartek, 23 maja, 2024
spot_img
+

  Zmiana organizacji ruchu na ulicy Warszawskiej w Rzeszowie

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Na wschodniej części ulicy Warszawskiej zakończono prace związane z konstrukcją jezdni. Została na niej poprawnie ułożona warstwa wiążąca nawierzchni. W związku z tym, na obszarze, który był poddawany przebudowie, będą wprowadzone zmiany w organizacji ruchu.

  Planowane jest wprowadzenie zmian w organizacji ruchu w sobotę, 9 września. Od tego momentu ruch będzie kierowany na nowo wybudowaną jezdnię, natomiast odcinek istniejącej jezdni (jezdnia zachodnia) zostanie zamknięty ze względu na rozpoczęcie prac związanych z jego przebudową.

  Do chwili obecnej firma Starbag, wykonująca inwestycję zakończyła budowę prawie kilometrowego odcinka wschodniej jezdni. Prace obejmowały budowę podbudowy oraz ułożenie warstwy wiążącej nawierzchni. Ponadto, wykonano zatoki autobusowe, na których wkrótce zostanie położona nawierzchnia ścieralna z betonu cementowego. Roboty związane z przejazdem kolejowo-drogowym zostały zakończone, w ramach których wykonano urządzenia do sterowania ruchem kolejowym, poszerzono przejazd i przebudowano przepust, a także przywrócono konstrukcje drogowe. Trwają również prace nad budową ekranów dźwiękochłonnych.

  Na lewej stronie kontynuowane są prace przy budowie ścieżki pieszo-rowerowej, na której ułożono już nawierzchnię ścieralną z betonu cementowego. Paralelnie trwają roboty brukarskie przy budowie chodników oraz konstrukcji jezdni ulicy Łowieckiej. Montowane są również słupy oświetleniowe. W najbliższym czasie będą kontynuowane prace związane z budową kanalizacji deszczowej, w tym budowa przykanalików pod istniejącą jezdnią oraz poszerzenie istniejącej jezdni.

  -Przebudowa ul. Warszawskiej jest jedną z największych inwestycji trwających obecnie w Rzeszowie. Jej zakres obejmuje rozbudowę do czterech pasów około kilometrowego odcinka drogi, od wysokości skrzyżowania z ul. Myśliwską do granicy Rzeszowa.

  Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

  Częścią tego przedsięwzięcia jest także rozbudowa skrzyżowań i dróg podporządkowanych do ul. Warszawskiej, budowa sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu z ul. Myśliwską, rozbudowa odcinków ulic: Myśliwskiej, Łowieckiej i Bażantowej. Zadanie obejmuje także budowę chodników, ścieżki pieszo-rowerowej, przebudowę zatok autobusowych, oświetlenia drogowego oraz budowę kanalizacji deszczowej.

  Koszt całej przebudowy ulicy Warszawskiej wynosi 33,5 miliona złotych, a projekt jest współfinansowany ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Planowany termin zakończenia inwestycji przewidziany jest na koniec roku 2023.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com