środa, 26 czerwca, 2024
+

  Konferencja KO w sprawie wiz dla migrantów

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Podkarpacka Koalicja Obywatelska w środę o 15 pod Urzędem Wojewódzkim zorganizowała konferencję prasową dotyczącą afery w Ministerstwie Spraw Zagranicznych dotyczącej migrantów.

  W konferencji udział wzięli poseł Krystyna Skowrońska, oraz Jolanta Kazimierczak kandydatka na senatora oraz Tomasz Cyran kandydat na posła w okręgu 23. Takie konferencje odbyły się w całym kraju aby trafić z przekazem do jak największej liczby obywateli.

  W 2022 wydano wizy dla migrantów zarobkowych w wielkości 130 tysięcy. Zdymisjonowany minister Piotr Wawrzyk odpowiedzialny za wydział konsularna wizowy został odwołany. Do Ministerstwa Spraw Zagranicznych wkroczyło Centralne Biuro Antykorupcyjne (CBA). Badaja nieprawidłowości jakie były w związku z wydawaniem wiz.

  fot. screen transmisja live /Podkarpacka Platforma Obywatelska

  Zlecono utworzenie w Łodzi specjalnego wydziału, który miał wydawać pozwolenia na pracę migrantom. Według polityków Platformy Obywatelskiej budzi to wątpliwości. Ustalenie ile zostało wydanych takich wiz w 2023 jest bardzo trudne. Były to wizy wydawane dla migrantów z Bliskiego Wschodu z Pakistanu, Indii i innych krajów muzłumańskich.

  Politycy Koalicji Obywatelskiej apelują do partii rządzącej nie straszyło migrantami. Według Koalicji Obywatelskiej to Prawo i Sprawiedliwość powinno odpowiedzieć na 4 pytanie w referendum Czy popierasz przyjęcie tysięcy nielegalnych migrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki.

  Dzisiaj szacunki co do ilości wydawanych wiz pracowniczych dla migrantów to około nawet 400 tysięcy.

  Politycy Koalicji Obywatelskiej są zaniepokojeni, żeby do Polski nie napływała niekontrolowana liczba migrantów. Nie chcą zakazywać tych przyjazdów, ale chcą, żeby to było realizowane w sposób bezpieczny i kontrolowany. Dlatego zdecydowano się na dzisiejszą konferencję prasową.

  Premier Morawiecki zdymisjonował wiceministra spraw zagranicznych w trybie nagłym, ponieważ odkrył, że MSZ działa w sprawie migrantów w sposób podpadający pod kodeks karny.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com