środa, 17 kwietnia, 2024
spot_img
+

  Duże pieniądze na realizację inwestycji drogowych w Nowej Dębie

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Zbliża się zakończenie prac budowlanych przy ulicy Śmiśniewicza w Nowej Dębie. Ta strategiczna inwestycja ma na celu połączenie dwóch ważnych dróg powiatowych, czyli ulicy Szypowskiego i ulicy Sikorskiego. Nowa trasa stanowić będzie alternatywny dojazd do specjalnej strefy ekonomicznej, w obrębie której znajduje się wiele zakładów przemysłowych.

  Budowa tej drogi była oczekiwana przez mieszkańców Nowej Dęby przez wiele dziesięcioleci. Z uwagi na wysokie koszty projektu oraz liczne trudności administracyjne, takie jak konieczność przekroczenia linii kolejowej nr 71 oraz terenów leśnych, władze lokalne nie miały możliwości samodzielnej realizacji tego zadania.

  W roku 2019 nastąpił przełom w sprawie budowy tej drogi, kiedy to miejscowi radni, na czele z przewodniczącym Damianem Diektiarenko, zdołali przekonać ministra Marcin Warchoła do idei tej inwestycji. Przewodniczący Diektiarenko wspomina: „Pamiętam, że kiedy razem z radnym Pawłem Grzędą obiecywaliśmy, że ta droga zostanie zbudowana w tej kadencji, wielu ludzi nie mogło w to uwierzyć. Jednak dzięki wsparciu ministra Marcina Warchoła, który pozyskał środki zewnętrzne na ten projekt, to, co wydawało się niemożliwe, dzisiaj stało się rzeczywistością.”

  Nie ukrywam, że gdy wspólnie z nowodębskimi radnymi podejmowaliśmy to zadanie, wiele osób było wobec tego projektu nastawiona bardzo sceptycznie. Wątpiono, że nam się uda. Dzisiaj, na 3 miesiące przed końcem robót możemy wspólnie ogłosić sukces. Gratuluję nowodębskim samorządowcom determinacji oraz umiejętności współpracy tak z parlamentarzystami jak również nadleśnictwem Nowa Dęba i Lasami Państwowymi. Dzięki tej kooperacji, stworzyliście nie tylko alternatywny dojazd do strefy ekonomicznej, ale również otworzyliście te część miasta na przyszły rozwój 

  Marcin Warchoł, wiceminister sprawiedliwości, poseł Suwerennej Polski

  Dotychczas ulica Śmiśniewicza pełniła funkcję ciągu pieszo-rowerowego i była w złym stanie technicznym. Jej nawierzchnia składała się z różnych rodzajów, w tym fragmentów bitumicznych i gruntowych, a szerokość drogi nie przekraczała trzech metrów. Głównie była używana przez rowerzystów i spacerowiczów.

  W ramach obecnej inwestycji planowana jest budowa nowej jezdni o szerokości sześciu metrów, co umożliwi korzystanie z niej także samochodom ciężarowym. Projekt zakłada również wybudowanie ciągu pieszo-rowerowego o nawierzchni z kostki brukowej oraz utworzenie strefy parkingowej na sześć miejsc postojowych, czego domagali się użytkownicy pobliskich Rodzinnych Ogrodów Działkowych. Ponadto planowane jest stworzenie wlotów do ronda na ulicy Sikorskiego.

  Pamiętam, że gdy razem z radnym Pawłem Grzędą zapewnialiśmy, że ta droga w tej kadencji powstanie, wiele osób z niedowierzaniem pukało się w głowę. Jednak przy pomocy ministra Marcina Warchoła któremu udało się pozyskać środki zewnętrzne na budowę tej drogi, to co wówczas wydawało się niemożliwe dzisiaj staje się faktem.

  Damian Diektiarenko przewodniczący Rady Miasta Nowa Dęba

  Ulica Śmiśniewicza zostanie w pełni oświetlona na całej swojej długości, która wynosi 1561 metrów bieżących. Dodatkowo, w ramach projektu, utworzone zostanie połączenie piesze z ulicą Leśną, obejmujące budowę przepustu na miejscu dotychczasowej kładki.

  Gmina Majdan Królewski otrzymała wsparcie finansowe w wysokości 260 000 złotych, które zostanie przeznaczone na przebudowę drogi gminnej o numerze 104096R. To inwestycja, która przyczyni się do znacznego rozwoju infrastruktury w miejscowościach Komorów i Brzostowa Góra. Promesę na tę inwestycję oficjalnie przekazał wójtowi gminy Majdan Królewski, Jerzemu Wilkowi, minister Marcin Warchoł.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com