czwartek, 23 maja, 2024
spot_img
+

  Kolejna ofiara śmiertelna bakterii Legionella w Rzeszowie

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Według niepotwierdzonych informacji przekazanych przez Polsat News, druga osoba zakażona Legionellą zmarła. Ofiara ta pochodziła z Ropczyc.

  Pomimo braku pewności co do przyczyny zakażenia, Marek Posobkiewicz, były Główny Inspektor Sanitarny, zasugerował, że źródło infekcji tkwi w „infrastrukturze wodociągowej”. Nieoficjalne doniesienia informują, że mieszkaniec Ropczyc, nie żyje z powodu zakażenia Legionellą. Osoba ta jest drugim przypadkiem zakażenia w tym regionie, a wcześniej zmarła kobieta, która cierpiała na chorobę nowotworową; osłabiona odporność organizmu została wskazana jako czynnik wpływający na ciężki przebieg choroby.

  Jak podaje Polsat News we wtorek służby sanitarno-epidemiologiczne potwierdziły wystąpienie ponad 50 przypadków zakażenia bakterią Legionella pneumophila na obszarze powiatu rzeszowskiego. Liczba hospitalizacji z tego powodu wzrosła do 71 w środę.

  Nadal nie jest jasne, skąd dokładnie pochodzi źródło infekcji. Wszyscy hospitalizowani zgłosili się z podobnymi objawami, takimi jak wysoka gorączka, złe samopoczucie i problemy z oddychaniem.

  [AKTUALIZACJA]

  Jak podaje Polsat News nie żyje trzecia osoba zarażona bakterią Legionella. Jak przekazał telewizji Polsat Andrzej Sroka rzecznik Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Rzeszowie. Trzecia osoba, która zmarła zakażona bakterią Legionella pneumophilia to mężczyzna hospitalizowany na oddziale chemioterapii w Podkarpackim Centrum Chorób Płuc przy ulicy Rycerskiej w Rzeszowie.

  Jak przekazała Katarzyna Szczyrek, reporterka Polsat News, podała informację, że 18 sierpnia sanepid w Rzeszowie pobrał próbki wody z różnych punktów poboru, jednak wyniki badań będą dostępne dopiero po około 10 dniach.

  W międzyczasie specjaliści podkreślili skuteczne metody zwalczania bakterii Legionelli. Zalecają podgrzanie wody w sieci do temperatury między 70 a 80 stopni Celsjusza, dezynfekcję wszystkich pryszniców i regularne utrzymywanie punktów wylotowych wody w odpowiednio zdezynfekowanej wodzie z dodatkiem chloru. Ważnym elementem jest również systematyczne, prewencyjne przeglądanie budynków użyteczności publicznej, takich jak aquaparki, hotele i szpitale.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com