niedziela, 23 czerwca, 2024
+

  Zapowiadamy, że we wrześniu odbędzie się festiwal OFF RZESZÓW. Zagrają w naszym mieście teatry niezależne z całej Polski! Sprawdź, które?

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  OFF RZESZÓW to festiwal organizowany od czterech lat przez Teatr im. Wandy Siemaszkowej, a w tym roku odbędzie się on w dniach 17-21 września. To doskonała okazja do zapoznania się z twórczością topowych artystów niezależnych z całej Polski. Zeszłoroczna edycja festiwalu OFF RZESZÓW spotkała się z ogromnym zainteresowaniem widowni. Odbywające się w Teatrze Maska spektakle przyciągnęły zarówno młodzież, jak i bardziej doświadczonych widzów, którzy mogli oglądać czołowe teatry offowe z całej Polski. W tym roku repertuar zapowiada się równie ciekawie — każdy ze spektakli wykorzystuje inną formę i język teatralny, razem tworząc zróżnicowany repertuar dla podkarpackiej widowni.

  Kuratorką festiwalu OFF RZESZÓW jest Katarzyna Knychalska — założycielka i prezeska Fundacji Teatr-Nie Taki we Wrocławiu oraz wydawczyni i redaktorka naczelna portalu Teatralny.pl i czasopisma o teatrach niezależnych „nietak!t”. Katarzyna Knychalska dokonała wyboru pięciu  spektakli: „VALESKA VALESKA VALESKA VALESKA” Fundacji Performa, „Faktoria przyjemności” Fundacji Mikro Teatr, „Invisible” Grupy Coincidentia, „Very Funny” autorstwa Patrycji Kowańskiej i Dominiki Knapik oraz „Coś z Nietzschego” Teatru Brama.

  „Spektakle przeglądu OFF RZESZÓW dobrane są tak, by poruszały najbardziej aktualne dla artystów i artystek tematy, a jednocześnie zachowywały atrakcyjną formę dla widzów.” – opowiada Knychalska. Po każdym ze spektakli zaplanowana została rozmowa z twórcami.

  Bilety na wszystkie spektakle festiwalu OFF RZESZÓW nabyć można w kasach Teatru w cenie 20 zł. Projekt jest częścią programu Przestrzenie Sztuki organizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego oraz Narodowy Instytut Muzyki i Tańca pod auspicjami Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

  Prezentujemy DOKŁADNY PROGRAM IMPREZY TEATRALNEJ – OFF RZESZÓW (17-21 WRZESIEŃ)

  17.09 (nd.) godz. 19:00 / MDK / VALESKA VALESKA VALESKA VALESKA, Fundacja Performa

  18.09 (pon.) godz. 19:00 / Teatr Maska / FAKTORIA PRZYJEMNOŚCI, Fundacja Mikro Teatr

  19.09 (wt.) godz. 19:00 / Teatr Maska / INVISIBLE, Grupa Coincidentia

  20.09 (śr.) godz. 19:00 / Teatr Maska / VERY FUNN

  21.09 (czw.) godz. 19:00 / Teatr Maska / COŚ Z NIETZSCHEGO, Teatr Brama.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com