sobota, 18 maja, 2024
spot_img
+

  Miejsko-gminne dożynki w Dynowie z udziałem Wojewody

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Wojewoda Podkarpacki, Ewa Leniart, brała udział w lokalnych dożynkach w Dynowie. Wydarzenie to, związane ze świętem plonów, ma szczególny charakter. To czas, kiedy rolnicy, po okresie intensywnej pracy, składają wieńce przed Bogiem jako wyraz wdzięczności za tegoroczne zbiory.

  W trakcie swojego wystąpienia, wojewoda podziękowała za trud, jaki wkładają w uprawy oraz podkreśliła, że polscy rolnicy odgrywają kluczową rolę w zapewnieniu bezpieczeństwa żywnościowego dla kraju. Ich ciężka praca jest fundamentem, który pozwala nam czuć się pewnie, wiedząc, że zawsze będziemy mieli dostęp do chleba. Ewa Leniart życzyła rolnikom błogosławieństwa Bożego w ich dalszych przedsięwzięciach, a także pomyślności i szczęścia dla ich rodzin.

  Święto plonów – dożyki – to czas wyjątkowy. To czas, kiedy po wytężonej pracy rolnik przynosi do Pana Boga wieńce, wyrażając w ten sposób wdzięczność za zbiory. Dziękuję za pracę, którą włożyliście w tegoroczne plony. To polscy rolnicy są gwarancją bezpieczeństwa żywnościowego dla naszego kraju. Bez Was, bez Waszej ciężkiej pracy nie moglibyśmy czuć się bezpieczni i pewni, że będziemy mieć chleb. Niech Pan Bóg błogosławi w Waszych poczynaniach, a szczęście i pomyślność niech sprzyja Waszym rodzinom

  Ewa Leniart, wojewoda Podkarpacki

  Podczas uroczystości, które zakończyły się występem kapeli „Dynowianie”, liczne atrakcje dla dzieci były dostępne dzięki staraniom burmistrza Dynowa, Zygmunta Frańczaka, oraz wójta Gminy Dynów, Wojciecha Piecha. Stoiska z zabawkami i dmuchańcami stanowiły jedną z wielu inicjatyw mających na celu umilenie czasu najmłodszym uczestnikom wydarzenia.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com