wtorek, 21 maja, 2024
spot_img
+

  Od 6 do 20 sierpnia w Boguchwale odbywa się plener malarski. Zaplanowane są też warsztaty plastyczne oraz recital Ewy Błaszczyk!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W miesiącu sierpień, dla wszystkich mieszkańców gminy Boguchwała, zaplanowano wiele ciekawych wydarzeń. To właśnie w tym mieście, położnym nie tak daleko od Rzeszowa, odbywać się będą warsztaty malarskie. Do tego będzie można zobaczyć przepiękne obrazy malarskie w wykonaniu różnych artystów, na corocznym, 19. już Międzynarodowym Plenerze Malarskim. Także w sierpniu, odbędzie się recital Ewy Błaszczyk, która poza aktorstwem obecnie głównie gra na deskach teatru, ale też śpiewa. Zapowiadają się więc wspaniałe imprezy, których nie możesz przegapić.

  Gmina Boguchwała, Miejskie Centrum Kultury w Boguchwale oraz Podkarpackie Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych serdecznie zapraszają wszystkich na 19. Międzynarodowy Plener Malarski Boguchwała 2023, który odbędzie się w dniach od 6 do 20 sierpnia 2023 roku. Artystami – malarzami tegorocznej edycji projektu, są: Białaszek Elżbieta, Chudzik Tomasz, Cichowska Gabriela, Divisova Olga, Franczak Józef, Grenda Andrzej, Jankowska-Mihułowicz Iwona, Kołodziej Romuald, Kotlicki Piotr, Markiewicz Andrzej, Martyniuk Anatol, Radziewicz Grzegorz, Rostowska Nina, Schumacher Anna, Stabryła Sylwester, Szafrańska Teresa, Urbańska-Bać Iwona, Ważydrąg Zbigniew, Wesołkin Elżbieta. Z kolei komisarzem i koordynatorem pleneru Jacek Krzysztof Nowak.

  Wydarzeniami towarzyszącymi podczas pleneru będą:

  „Recital Ewy Błaszczyk”, który odbędzie się 11 sierpnia o godz. 19.00 w sali widowiskowej Miejskiego Centrum Kultury w Boguchwale.

  Ewa Błaszczyk (ur. 15 października 1955 roku w Warszawie) – polska aktorka teatralna, filmowa, pieśniarka. Absolwentka XI Liceum Ogólnokształcącego im. M. Reja w Warszawie. W 1978 roku ukończyła z wyróżnieniem Warszawską PWST. Zadebiutowała jako studentka w 1977 na scenie Teatru Współczesnego w Warszawie. Po dwóch latach otrzymała nagrodę Rektora PWST za pierwsze osiągnięcia sceniczne. Oprócz gry aktorskiej – dużo i chętnie śpiewa głównie literackie i pełne nastrojów piosenki Osieckiej, Kleyffa, Kofty, Czupkiewicz, Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, ks. Twardowskiego, swego męża Jacka Janczarskiego, piosenki z repertuaru Iwanowej, Piaf, Dietrich i Wysockiego. Przez długie lata występowała w kabarecie J. Pietrzaka „Pod Egidą”; śpiewała na przeglądach poezji śpiewanej, przeglądach Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, festiwalach w Opolu, Sopocie i innych. Aktualnie związana z Teatrem Studio w Warszawie („Więź”, „Hollyday”, „Nienasycenie”, „Rok magicznego myślenia”, recital „Nawet, gdy wichura”, „Sierpień”). Aby bliżej poznać Ewę Błaszczyk, zajrzyj do książki biograficznej,  o jej życiu, którą napisała Krystyna Strączek pt. „Wejść tam nie można” oraz do albumu „Wszystko jest takie kruche”, w którym opowiada więcej o swojej pracy, życiu i fundacji „Akogo?”.

  Do tego odbędzie się warsztat artystyczny pod hasłem „Łapacze snów z owadami” z Gabrielą Cichowską dla dzieci, w dniu 9 sierpnia, o godz. 16:30 w sali widowiskowej Miejskiego Centrum Kultury w Boguchwale. Na 10 sierpnia, o godzinie 16:30 zaplanowane są także warsztaty malarskie dla młodzieży i dorosłych z Andrzejem Grendą w tym samym miejscu.

  Gorąco zapraszamy!

  Już teraz możesz śledzić inne imprezy, organizowane w miesiącu sierpniu w 2023 roku w gminie Boguchwała. Szczegółowe informacje znajdują się na plakacie, poniżej!

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com