wtorek, 5 grudnia, 2023
+

  NASZ PATRONAT: Zbliżają się dożynki w Tyczynie! Wystąpią kapele ludowe, będzie przemarsz korowodu, koncert i zabawa taneczna!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury im. Katarzyny Sobczyk w Tyczynie i Gmina Tyczyn zapraszają serdecznie na wspólne świętowanie Dożynek w Tyczynie, które tradycyjnie, od wielu już lat odbywają się w sierpniu niedaleko Rzeszowa. Dożynki odbędą się dokładnie 20 sierpnia 2023 roku i zostaną zainaugurowane Mszą Świętą Dożynkową w Kościele parafialnym w Tyczynie. Wystąpią kapele ludowe, będzie koncert, a także zabawa taneczna do późnej nocy.

  Już o godzinie 16:00 rozpocznie się uroczysta Msza Święta Dożynkowa w tyczyńskim kościele. Godzinę później, z tego kościoła wyruszy o 17:00 korowód dożynkowy z rynku i dotrze on na teren boiska sportowego przy hali sportowej Szkoły Podstawowej w Tyczynie, przy ul. Grunwaldzkiej 31. O 17:30 zaplanowana jest prezentacja wieńców oraz ogłoszone zostaną wyniki konkursu „Tyczyn gminą pełną kwiatów i zieleni”.

  Wieczorem, o godzinie 18:00 każdy uczestnik dożynek będzie miał wspaniałą okazję posłuchać występów wokalnych Zespołów Śpiewaczych. Z kolei godzinę później, o 19:00 zaprezentuje się widowisko obrzędowe „Miodobranie” w wykonaniu Zespołu Regionalnego „Grodziszczoki”. Na 20:30 zaplanowany jest koncert góralskiej kapeli ‘”Ciupaga”. Trochę później, o godzinie 21:30 każdy będzie mógł się wybawić z didżejem Macio do wspaniałych, tanecznych melodii na zorganizowanej zabawie tanecznej.

  Oprócz tego odbędą się darmowe warsztaty snycerskie oraz warsztaty kowalskie. Na wszystkich będą czekały regionalne przysmaki. Do tego wszystkiego z myślą o dzieciach zaplanowano animacje dla nich, a także dmuchany plac zabaw. Będzie też malowanie buziek, wplatanie kolorowych warkoczyków. Dostępna będzie tez fotobudka, w której każdy będzie mógł zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia i otrzymać je od razu. Na stoiskach rękodzielniczych będzie można kupić jakąś dekoracyjną pamiątkę. Na wszystkich także czekać będą liczne konkursy oraz o wiele więcej licznych atrakcji. Serdecznie zapraszamy!

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com