piątek, 8 grudnia, 2023
+

  Postępujące prace budowlane hali sportowej przy I Liceum w Rzeszowie

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Prace nad nową halą sportową rozpoczęły się w poprzednim roku. Pierwszym etapem było zburzenie starej hali, a na jej miejscu rozpoczęto budowę nowego, dwupoziomowego obiektu.

  Na parterze zaplanowano przede wszystkim boisko wielofunkcyjne, które umożliwi grę w koszykówkę, siatkówkę, piłkę ręczną i badmintona. Wymiary boiska głównego wynoszą 15,25 x 23,80 m. Obok boiska powstanie również widownia na około 230 miejsc. Na tym samym poziomie znajdą się również pomieszczenia takie jak pokój nauczycieli wychowania fizycznego, gabinet higienistki oraz sale do zajęć indywidualnych.

  Na niższym poziomie znajdą się szatnie, sanitariaty, siłownia i sala treningowa. Dodatkowo, nad łącznikiem między halą a budynkiem szkoły, zaprojektowano dodatkową klatkę schodową, która umożliwi połączenie obu budynków także na piętrze.

  Nasze najstarsze liceum wiele lat czekało na nowoczesną halę sportową. Wiadomo było, że jej budowa nie będzie łatwym przedsięwzięciem, choćby ze względu na lokalizację budynku szkoły – w samym sercu rzeszowskiej starówki. Podjęliśmy się tego zadania i już w przyszłym roku uczniowie będą mogli korzystać z nowoczesnej hali

  Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa

  Prace prowadzone są zgodnie z harmonogramem. Obecnie zakończono już prace konstrukcyjne, w tym wykonanie więźby dachowej z drewna klejonego oraz pokrycie dachu blachą trapezową. Trwają również prace instalacyjne wewnątrz hali. Przebudowano również ciepłociąg oraz wykonano przyłącza kanalizacji sanitarnej i deszczowej.

  W najbliższym czasie planowane są m.in. docieplenie dachu, montaż stolarki okiennej i drzwiowej, a także prace związane z tynkami i wylewkami. Kolejne etapy prac będą obejmować m.in. montaż instalacji fotowoltaicznej o mocy 28,8 kW na dachu. W tym roku planowane są również prace elewacyjne i wykończeniowe.

  fot. Grzegorz Bukała/UM Rzeszów

  Nowa hala sportowa I LO w Rzeszowie będzie wyposażona w windę. Na części łącznika między halą a budynkiem szkoły zostanie wykonany zielony dach pokryty roślinnością.

  Całkowity koszt inwestycji wynosi blisko 12 mln złotych. Hala sportowa będzie gotowa na koniec czerwca przyszłego roku.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com