czwartek, 18 lipca, 2024
+

  Polska zwiększa dostawy karabinów i sprzętu dla Ukrainy i przygotowuje się na przyjęcie rannych

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Po spotkaniu ministrów spraw wewnętrznych Polski i Ukrainy, odbył się briefing prasowy, na którym minister Mariusz Kamiński wyraził wsparcie sprzętowe dla ukraińskich służb mundurowych. Podkreślił, że siły walczące na froncie nie składają się tylko z wojska, ale również z licznej grupy funkcjonariuszy, którzy podlegają Ministerstwu Spraw Wewnętrznych. Wśród nich znajdują się żołnierze Gwardii Narodowej, policjanci oraz funkcjonariusze Straży Granicznej, którzy tworzą brygady szturmowe.

  Po spotkaniu odbył się briefing razem z ministrem spraw wewnętrznych Ukrainy Ihorem Klymenko, podczas którego strona polska przekazała wsparcie sprzętowe dla ukraińskich służb mundurowych.

  Wiemy co się dzieje na Wschodzie, widzieliśmy w sobotę przerażające sceny z Rosji. Te państwo ulega coraz większej demoralizacji. To pokazuje, jak wielkim zagrożeniem Rosja jest nie tylko dla Ukrainy, ale także dla całego regionu i świata.

  To ukraińscy żołnierze Gwardii Narodowej, policjanci, funkcjonariusze służby granicznej, którzy tworzą brygady szturmowe walczące bezpośrednio na froncie. Właśnie tym formacjom będziemy pomagali. Do tych organizacji i tych ludzi zostanie skierowana pomoc, o której mówił minister Mariusz Kamiński.

  Proces dostawy sprzętu na Ukrainę rozpocznie się jeszcze dzisiaj. Przekazane zostaną przede wszystkim karabiny maszynowe i amunicja. Co pozwoli efektywnie walczyć obrońcom Ukrainy i Europy Dostarczana broń trafi do Gwardii Narodowej Ukrainy, brygad szturmowych ukraińskiej policji i służby granicznej. To tysiące karabinów maszynowych i miliony sztuk amunicji.

  Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji w Rzeszowie zapowiedział również kontynuację używania specjalnego pociągu sanitarnego. który będzie odbierał rannych funkcjonariuszy ze Lwowa i będzie dystrybuował ich na terenie Polski w szpitalach MSWiA. Przekazany zostanie również sprzęt medyczny dla ukraińskich partnerów, który zostanie wykorzystany w ich szpitalach.

  fot. Podkarpacki Urząd Wojewódzki

  Podczas dzisiejszego spotkania pod Urzędem Wojewódzkim w Rzeszowie ministrem spraw wewnętrznych Ukrainy Ihorem Klymenko. Szef ukraińskiego MSW podziękował funkcjonariuszom polskich służb mundurowych Policji, Straży Granicznej i Straży Pożarnej za pomoc Ukrainie oraz wręczył odznaczenia państwowe.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com