środa, 17 lipca, 2024
+

  Już jutro w Rzeszowie odbędą się darmowe konsultacje z lekarzami. Będzie dużo o miażdżycy!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W Rzeszowie już jutro, 9 maja 2023 o godz. 16.00 odbędzie się Klub Pacjenta Fundacji „Z sercem do Pacjenta”. Uczestnicy będą mogli wysłuchać cennych wykładów (chirurga naczyniowego, pielęgniarki i przedstawiciela NFZ) oraz skorzystać z bezpłatnych badań i porozmawiać ze specjalistami. Miejsce, w którym odbędzie się Klub Pacjenta: Osiedlowy Dom Kultury „Tysiąclecia” Rzeszowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, przy ulicy Kochanowskiego 29.

  Już w najbliższy wtorek, 9 maja, Fundacja „Z Sercem do Pacjenta” we współpracy z Rzeszowską Radą Seniorów, Miejskim Centrum Seniora, Uniwersytetem III Wieku Diecezji Rzeszowskiej oraz Fundacją Level Up zapraszają na bezpłatne spotkanie edukacyjno-zdrowotne Klub Pacjenta w Osiedlowym Domu Kultury Tysiąclecia w Rzeszowie. Uczestnicy będą mogli nie tylko uzyskać informacje na temat zdrowia, ale również wykonać bezpłatne badania.

  Kluby Pacjenta to inicjatywa Fundacji „Z sercem do Pacjenta” Grupy American Heart of Poland. Ich celem jest promowanie zdrowego stylu życia i edukowanie społeczeństwa w zakresie profilaktyki, chorób cywilizacyjnych i innych istotnych zagadnień z dziedziny zdrowia. Odbywają się cyklicznie niemal w całej Polsce – wszędzie tam, gdzie działają placówki American Heart of Poland. Do udziału w wydarzeniach zapraszani są eksperci z różnych dziedzin medycyny oraz przedstawiciele instytucji działających na rzecz zdrowia, na czele z Narodowym Funduszem Zdrowia. Inicjatywa zyskała również patronat honorowy Ministerstwa Zdrowia, a rzeszowski Klub będzie pierwszym, który odbędzie się pod jego egidą. Patronat honorowy nad spotkaniem objął również prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek.

  – Uczestnicy podczas Klubu Pacjenta będą mogli dowiedzieć się jak zadbać o swoje zdrowie i sprawdzić stan swojego organizmu. Będzie można porozmawiać z chirurgiem naczyniowym czy pielęgniarką i uzyskać cenne, indywidualne wskazówki na temat tego, jak utrzymać kondycję swojego organizmu w jak najlepszym stanie. Będzie również możliwość skorzystania z oferty stoiska NFZ ds. profilaktyki, gdzie eksperci Narodowego Funduszu Zdrowia przekażą wiele przydatnych informacji na temat poszczególnych programów oferowanych w ramach powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego

  – Uczestnicy wychodzą ze spotkań organizowanych przez Fundację „Z sercem do Pacjenta” z dużą dawką wiedzy na temat profilaktyki i zdrowego stylu życia. Często słyszymy podziękowania za możliwość rozmowy ze specjalistą czy wykonania badań

  prezes Fundacji „Z sercem do Pacjenta” Katarzyna Kucia-Garncarczyk.

  Tematy poszczególnych spotkań są zawsze dobierane indywidualnie, w zależności od potrzeb lokalnych społeczności. Majowy Klub Pacjenta w Rzeszowie będzie w dużej mierze dotyczyć problemów związanych z miażdżycą, jako jedną z głównych chorób cywilizacyjnych. Wysłuchać będzie można wykładu Wojciecha Kozłowskiego, chirurga naczyniowego pt. „Czym jest miażdżyca tętnic, jak jej zapobiegać i jak ją leczyć?”, a Barbara Świetlik, Przewodnicząca Rzeszowskiej Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych opowie o tym, jak rozpoznać symptomy miażdżycy.

  Dopełnieniem agendy będzie prelekcja Rafała Śliża, rzecznika prasowego, pełnomocnika ds. kontaktów zewnętrznych Podkarpackiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ w Rzeszowie pt. „Profilaktyka to nie tylko badania, czyli słów kilka o tym jak nie chcemy być zdrowi”.

  Udział w spotkaniu jest bezpłatny i nie wymaga wcześniejszych rezerwacji.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com