środa, 28 lutego, 2024
+

  Młodociani podpalacze z Jasła zostali zatrzymani

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Policjanci z jasielskiej komendy zidentyfikowali i ustalili sprawców kilku podpaleń, które miały miejsce w końcu marca w Jaśle. W wyniku tych pożarów powstała szkoda w wysokości prawie 80 tysięcy złotych.

  Seria podpaleń miała miejsce 21 marca w późnych godzinach wieczornych, na ulicach Lenartowicza, Chopina, Jagiełły i Krasińskiego. Policjanci natychmiast przybyli na miejsca interwencji, a pożary gasiły kilka zastępów straży pożarnej i jednostki OSP. Po zakończeniu działań ratowniczych funkcjonariusze przeprowadzili oględziny i zabezpieczyli ślady, a następnie rozpoczęli działania mające na celu ustalenie sprawców.

  Podczas pożarów zostało zniszczonych osiem koszy na śmieci, pięć tablic informacyjnych, dwie wiaty śmietnikowe, tujki, panele ogrodzeniowe, plastikowe krzesła i stół warsztatowy. Największe szkody wyrządził ogień na ulicy Jagiełły, gdzie została zniszczona elewacja budynku. Całkowita suma strat wyniosła prawie 80 tysięcy złotych.

  Dzięki intensywnej pracy policjantów i zebraniu obszernych informacji, w tym z monitoringu miejskiego, udało się wytypować i ustalić potencjalnych sprawców. Dwaj mieszkańcy Jasła, w wieku 14 lat, zostali uznani za winnych. Zebrany materiał dowodowy zostanie przesłany do sądu, a sprawą zajmie się III Wydział Rodzinny i Nieletnich Sądu Rejonowego w Jaśle. Nastolatkowie mogą spodziewać się surowych konsekwencji.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com