środa, 17 lipca, 2024
+

  Potrącenie podczas jazdy na hulajnodze

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Do potrącenia kobiety jadącej na hulajnodze doszło we wtorek 25 kwietnia przed południem na ulicy Sikorskiego. 39-latka z obrażeniami ciała karetką pogotowia została przewieziona do szpitala.

  Do potrącenia kobiety jadącej hulajnogą doszło we wtorek, około godziny 11, na ścieżce rowerowej przy ul. Sikorskiego w Rzeszowie. Powiadomiony o zdarzeniu dyżurny miejski, na miejsce zdarzenia natychmiast skierował ekipę wypadkową rzeszowskiej drogówki.

  Jak ustalili mundurowi, kierujący osobowym peugeotem, 39-letni mieszkaniec Rzeszowa, wyjeżdżając z posesji, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu hulajnodze, którą kierowała 39-letnia kobieta. Podczas zderzenia kobieta doznała obrażeń ciała i karetką pogotowia została przewieziona do szpitala.

  Zgodnie z obowiązującymi przepisami kierujący hulajnogą musi jechać drogą dla rowerów bądź pasem ruchu dla rowerów z prędkością do 20 km/h jeżeli są one wyznaczone dla kierunku, w którym się porusza lub zamierza skręcić. Jeżeli takich pasów nie ma, trzeba jechać ulicą – w przypadku, gdy obowiązuje na niej ograniczenie prędkości do 30 km/h. Jazda elektryczną hulajnogą po chodniku to wyjątek. Jest możliwa tylko, gdy brakuje „ścieżek”, a ruch pojazdów na ulicy jest dozwolony z prędkością wyższą niż 30 km/h. W takiej sytuacji jadąc po chodniku należy ustępować pierwszeństwa pieszym i jechać z prędkością zbliżoną do tempa pieszych.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com