czwartek, 18 lipca, 2024
+

  Łukasz Różański Mistrzem Świata WBC w kategorii bridger

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W walce wieczoru gali KnockOut Boxing Night 27 Łukasz Różański (15-0, 14 KO) zwyciężył przez techniczny nokaut Alena Babicia (11-1, 10 KO) już w pierwszej rundzie, zdobywając tym samym mistrzowski pas świata WBC w kategorii bridger na gali odbywającej się w Jasionce koło Rzeszowa.

  Obydwaj pięściarze od samego początku nie mieli zamiaru tracić czasu na badanie rywala. Babić chwilę przed gongiem wydawał okrzyki i robił groźne miny, ale szybko musiał się cofnąć po tym jak Różański sprawnie unikał jego ciosów, oddając jednocześnie potężne uderzenia. Publiczność w każdej chwili mogła się spodziewać kończącego ciosu, ponieważ choć Polak przejął inicjatywę, Babić wciąż stanowił duże zagrożenie. Jednak po celnym lewym sierpowym Różańskiego, Chorwat zaczął tracić pewność siebie i nie minęło nawet pół rundy, kiedy już leżał na deskach. Wstał, ale Różański wykorzystał przewagę, okładając go potężnymi uderzeniami. Sędzia musiał przerwać walkę, a Polak i kibice z Rzeszowa mogli świętować zdobycie mistrzowskiego pasa. Różański stał się drugim w historii mistrzem świata WBC kategorii bridger, która powstała w 2020 roku.

  Przed walką, Różański zapowiadał, że jeśli uda mu się trafić rywala, to pójdzie za ciosem i wygra przed czasem. Z kolei Babic, próbując zastraszyć Polaka, odgrażał się, że ma większe osiągnięcia w boksie amatorskim. Ringu bokser Stali Rzeszów okazał się zdecydowanie lepszy.

  Pierwszym mistrzem był Oscar Rivas, ale po ponad roku bez pojedynku o obronę tytułu, federacja przyznała mu status „champion emeritus”. Jeśli Kolumbijczyk wróciłby ze sportowej emerytury, to byłby numerem jeden do walki z Polakiem.

  Całe miasto Rzeszów, mieszkańcy, środowisko sportowe i włodarze mocno kibicowali Łukaszowi Rózańskiemu, żeby odniósł sukces. Wszyscy wiedzieli jak bardzo ważna jest to walka. Dzięki zaangażowaniu mieszkańców miasta i włodarzy Rzeszowa udało się zorganizować tak duże wydarzenie w podrzeszowskiej Jasionce. Zakończone wielkim sukcesem boksera Stali Rzeszów.

  W walce debiutantek Ada Jędrzejczyk (1-0) pokonała Monikę Lis przez techniczny nokaut.

  Daniel Płonka (1-0) pokonał Marko Petricevica (0-7) przez techniczny nokaut.

  Tobiasz Zarzeczny (3-0) wygrał jednogłośną decyzją sędziów (40-36) z debiutującym Adriją Kuzmanem (0-1).

  Piotr Łącz (6-0, 6 KO) pokonał Milosa Budincicia (2-5-1) przez nokaut w 47. sekundzie pierwszej rundy.

  Laura Grzyb (9-0, 3 KO) wygrała walkę o pas mistrzyni Europy EBU w wadze super koguciej z Marią Cecchi (8-2, 2 KO) po niejednogłośnej decyzji sędziów (98-92, 93-97, 96-94).

  Steed Woodall (18-1-1, 11 KO) pokonał Borisa Crightona (10-3, 7 KO) po jednogłośnej decyzji sędziów (77-75).

  Jeamie „TKV” Tshikeva (5-0, 3 KO) wygrał z Michałem Bołozem (5-5-2, 5 KO) przez cios w korpus i nokaut w drugiej rundzie.

  Michał Cieślak (24-2, 3 KO) wygrał z Dylanem Bregeonem (12-3-1, 3 KO) przez techniczny nokaut w 4. rundzie i zdobył tytuł mistrza Europy EBU w wadze cruiser.

  Martin Bakole (19-1, 14 KO) pokonał Igora „Hulka” Szewadzuckiego (10-1, 8 KO) przez techniczny nokaut w 3. rundzie.

  Marcin Różański (15-0, 14 KO) zdobył tytuł mistrza świata WBC kategorii bridger po technicznym nokaucie w pierwszej rundzie walki z Alenem Babiciem (11-1, 10 KO).

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com