wtorek, 26 września, 2023
+

  Startuje akcja HELPERS’ GENERATION, podczas której można zostać dawcą szpiku!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Już po raz kolejny Uczelniana Rada Samorządu Studenckiego Collegium Humanum w Rzeszowie zdecydowała się przeprowadzić akcję HELPERS’ GENERATION! Rejestracja potencjalnych dawców szpiku kości wśród wszystkich chętnych osób, także wśród studentów odbędzie się w siedzibie Uczelni na al. gen. Leopolda Okulickiego 10 (1 piętro) w dniach od 17 do 22 kwietnia.

  W jaki sposób można się zarejestrować?

  Jak co roku odbywać się będzie rejestracja potencjalnych dawców szpiku kostnego wśród studentów, pracowników niniejszej uczelni oraz wszystkich chętnych osób. Akcja zostanie przeprowadzona w ramach projektu HELPERS’ GENERATION w dniach:

  – 17.04.2023 w godzinach 9:00-16:00

  – 18.04.2023 w godzinach 9:00-16:00

  – 19.04.2023 w godzinach 9:00-16:00

  – 22.04.2023 w godzinach 9:00-16:00

  Stoisko (al. gen. Leopolda Okulickiego 10, 35-222 Rzeszów) ustawione będzie pod ścianką naprzeciwko sali komputerowej (obok automatów), gdzie wolontariusze będą czekali na wszystkich w wyżej wymienionych terminach.

  – „Jesteśmy szczęśliwi, że po raz kolejny możemy zaangażować się w akcję HELPERS’ GENERATION i przeprowadzić ją na naszej Uczelni.  Jako   Samorząd   Studencki   od   zawsze   kierujemy   się   tym,   że   powinniśmy   pomagać wszystkim tym którzy tego potrzebują. Nie tylko na naszej uczelni ale także w otoczeniu. Właśnie   dlatego,   kierując   się   troską   o   tych   którzy   tego   najbardziej   potrzebują, zdecydowaliśmy się przeprowadzić akcję na naszej uczelni” – powiedział Sebastian Krauz Przewodniczący Ogólnopolskiego Prezydium Uczelnianej Rady samorządu studenckiego Collegium Humanum.

  Fundacja DKMS działa w Polsce od 2008 roku jako niezależna organizacja non-profit. Posiada status Organizacji Pożytku Publicznego oraz Ośrodka Dawców Szpiku w oparciu o decyzję Ministra Zdrowia. W ciągu ponad 11 lat Fundacja zarejestrowała w Polsce ponad 1 700 000 potencjalnych Dawców.

  Celem statutowym Fundacji jest działalność w zakresie wspierania osób potrzebujących pomocy ze względu na ich stan fizyczny, psychiczny lub emocjonalny; promowania nauki oraz badań w dziedzinie przeszczepiania komórek macierzystych, oraz promocji zdrowia publicznego.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com