sobota, 30 września, 2023
+

  Kolejne szkolenie rotacyjne podkarpackich terytorialsów

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  “Zawsze gotowi, zawsze blisko” tym mottem posługują się podkarpaccy terytorialsi od samego początku powstania tej formacji. Oznacza to nieustanną gotowość do obrony i wspierania lokalnej społeczności. Terytoralsi regularnie doskonalą swoje umiejętności zarówno w dzień i w nocy. Tak samo było w tym miesiącu. 

  W ramach comiesięcznych szkoleń rotacyjnych, żołnierze 33 batalionu lekkiej piechoty z Dębicy realizowali zajęcia dzienno-nocne. Pododdziały skupiły się na doskonaleniu posiadanych umiejętności oraz ugruntowaniu posiadanej wiedzy. Najważniejszym punktem szkolenia były działania praktyczne polegające na wykorzystaniu symulowanej sytuacji taktycznej z żywym przeciwnikiem.

  Szkolenie rotacyjne żołnierzy 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej zostało podzielone na część dzienną opartą o ujednolicenie procedur i sprawdzenie poziomu wiedzy dotyczącego m.in. izolacji pola walki, wystawienia punktów obserwacyjnych, przeszukiwania osób na punktach kontrolnych, ale również działań w rejonie zurbanizowanym, takich jak poruszanie się w budynku, wchodzenie do niego, czy zdobywanie klatek schodowych.

  Dzisiejsze zajęcia stanowiły podsumowanie wielu miesięcy szkoleń i pozwoliły żołnierzom na sprawdzenie się w symulowanej sytuacji pola walki –

  por. Remigiusz Szymański z 33 blp w Dębicy prowadzący szkolenie

  W ramach ćwiczeń żołnierze 3 PBOT musieli wykazać się skupieniem, umiejętnością pracy pod presją i kondycją fizyczną. Cel szkoleniowy został osiągnięty, dzięki dodatkowym incydentom wprowadzonym w trakcie działania każdy żołnierz mógł wykazać się wiedzą i umiejętnościami w swojej specjalności.

  Szkolenie wojskowe podkarpackich terytorialsów obejmowało tzw. „czarną taktykę”, mającą na celu praktyczną naukę prowadzenia działań ofensywnych w terenie zurbanizowanym. Żołnierze 3 Podkarpackiej Brygady OT doskonalili również techniki udzielania pomocy medycznej osobom rannym oraz ewakuacji w warunkach odzwierciedlających współczesne pole walki.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com