niedziela, 23 czerwca, 2024
+

  Mężczyzna w Leżajsku ukradł przedmioty sakralne

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Za kradzież portfela wraz z dokumentami i pieniędzmi oraz pozłacanego kielicha mszalnego, pateny i bielizny kielichowej, odpowie 40-letni mieszkaniec powiatu łańcuckiego. Wszystkie przedmioty ukradł z zakrystii klasztoru oo. Bernardynów w Leżajsku.

  Zawiadomienie w sprawie kradzieży portfela wraz z jego zawartością, początkiem lutego, złożyła kobieta pracująca w bazylice. Do kradzieży miało dojść z zakrystii. Oprócz dokumentów i karty bankomatowej, w portfelu znajdowały się również pieniądze w kwocie 100 zł. Niedługo po tym, okazało się, że oprócz portfela, skradzione zostały również – pozłacany kielich, patena oraz bielizna kielichowa, których wartość wyceniono na kwotę 2000 zł. Sprawca, przy użyciu skradzionej karty bankomatowej, podjął dziewięć prób wybrania pieniędzy z bankomatu, sześć razy mu się to udało. W ten sposób z konta pokrzywdzonej zniknęło 6000 zł.

  Policjanci ustalili tożsamość sprawcy, okazał się nim 40-letni mieszkaniec powiatu łańcuckiego. Mężczyzna został zatrzymany, a następnie usłyszał zarzuty. Przyznał się do zarzucanych mu czynów, a także złożył obszerne wyjaśnienia. Funkcjonariusze odzyskali skradziony kielich, patenę oraz bieliznę kielichową. O dalszym losie zatrzymanego mężczyzny zadecyduje sąd. Skradzione przedmioty po zakończonych czynnościach wrócą do bazyliki.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com