-0,2 C
Rzeszów
wtorek, 28 marca, 2023
+

  Przed nami finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Sprawdź, co będzie się działo w Rzeszowie i w regionie?

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  „Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich – małych i dużych!” – to hasło Finału WOŚP 2023, który odbędzie się już 29 stycznia. W Rzeszowie będzie wiele atrakcji, wśród których znajdą się m.in. koncerty Majki Jeżowskiej i Margaret. Ale nie tylko Rzeszów będzie głośno obchodził finał WOŚP. Mniejsze miasta i miasteczka także organizują imprezy, przyłączając się do całej akcji. A są nimi Tyczyn, Głogów Małopolski, czy Boguchwała.

  Podczas 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zbierane będą pieniądze na walkę z sepsą. Zostaną one przeznaczone głównie na zakup specjalistycznych urządzeń do diagnozowania choroby.

  Rzeszowski 31. Finał WOŚP, podobnie jak w ubiegłych latach, będzie wypełniony atrakcjami. Wydarzenie otworzy korowód wolontariuszy, przedstawicieli Związku Kynologicznego, uczestników Rajdu rowerowego w ramach finału WOŚP, Konnej Straży Ochrony Przyrody i Tradycji oraz Stowarzyszenia Sopelek Rzeszów, który o godz. 14 wyruszy z ulicy Zamkowej na Rynek.

  Tam na uczestników imprezy będą czekały między innymi pokazy psów, wozy bojowe i pożarnicze prezentowane przez Fundację Stalowa Historia, atrakcje Klubu Morsów Sopelek, malowanie buziek i brokatowe tatuaże, balony, a także warsztaty z serduszkowymi łapaczami snów, zawieszkami i przypinkami animowane przez Mini Brain Academy.

  31. Finał WOŚP to oczywiście także koncerty. O godzinie 15 na scenie na Rynku pojawią się młodzi artyści z DK Vocal Studio, później wystąpią zespół Adapters, Aga Walczak i Małpa. O godzinie 19 z kolei zaplanowano występ Majki Jeżowskie. Po godzinie 20 swój koncert da Margaret.

  O godzinie 20 odbędzie się tradycyjne dla każdego Finału WOŚP Światełko do Nieba. Na rzeszowskim Rynku będzie miało formę pokazu laserów. Pokaz został przygotowany przez  MultiVisual – finalistów V. edycji programu Mam Talent.

  Finał WOŚP w Głogowie Małopolskim spędzony będzie zdrowo i aktywnie!

  W tym roku Głogów z okazji akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy postawił na aktywne spędzenie czasu. W Głogowie Małopolskim finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy rozpocznie się już w sobotę, 28 stycznia.

  Na ten dzień zaplanowane będą koncerty  – zagra V Gaf Cup na Hali Sportowej o godzinie od 9 do 13. Jeszcze przed południem, o 11 wystartuje masz na orientację przy wiacie ogniskowej naprzeciwko OSiR w Głogowie, przy ul. Parkowej 15. Wieczorem swój koncert zaśpiewa Plain Notion – Acoustic Megadeth Tribute Band  w Restauracji Garnizona, o 19-tej.

  Kolejnego dnia, bo 29 stycznia, w dniu, w którym w całej Polsce w większości wielkich, ale też i w mniejszych miasteczkach odbywać się będzie finał WOŚP, w Gogowie zapplanowano bieg pod hasłem Piątka z Morsowaniem dla Wielkiej Orkiestry, w okolicach Stawów i Hubertówki przy Parkowej. Ta aktywność rozpocznie się już z rana, o 9-tej, z kolei morsowanie o 10-tej. Po zajęciach fizycznych na wszystkich ich uczestników będzie czekał ciepły posiłek, a razem z tym wspólna zabawa w biesiadnym klimacie. Do tego zaplanowana jest przejażdżka quadami.

  Klub Fitness „Are You Ready” także przygotował zajęcia. Swój program rozpocznie od tabaty, przez nordic walkong, step z choreo, po pilates. Wszystkie zdjęcia odbędą się w godzinach od 9 do 11:30, a na uczestników będą czekać smycze klubowe oraz ciepły posiłek razem z kawą i herbatą.

  Dodatkowo, o godzinie 15, przy rynkowej fontannie organizatorzy spróbują tak pokierować tłumem, by stworzyć duże, olbrzymie serce.

  Do tego cały czas, w godzinach  od 12 do 16 będzie dostępny mobilny autobus Profilaktyczny CM Medyk, w którym będzie można zrobić sobie badania takie jak – pomiar ciśnienia, badanie znamion skórnych, pomiar glukozy, badanie wzroku. Dodatkowo będzie można wykonać kurs z pierwszej pomocy, a to wszystko przy rynku.

  Finał wystartuje o 16, koncertem MiK Acoustic, w restauracji Garnizona. Będą do tego licytacje, o 20 pojawi się zespół Iron Head. Jeśli chodzi o licytacje, wystawiono na licytację możliwość posprzątania komuś  w domu, albo wyjścia z kimś na pizzę. To niecodzienne propozycje, których jest jeszcze więcej.

  Chmielnik, Tyczyn, Hyżne, Siedliska, Błażowa to miejscowości, w których będzie można wspomóc zbiórkę WOŚP

  Kiedy i gdzie będzie można wziąć udział w całej akcji, wrzucając do puszek pieniądze na ten szczytny cel? Warto odwiedzić poniższe miejscowości ponieważ sztab wolontariuszy przygotował wiele atrakcji dla mieszkańców pobliskich, podrzeszowskich gmin.

  Tyczyn 8-15 – Zbiórka pod siedzibą sztabu św. Krzyża.

  Chmielnik 8.30-10 – Duży parking po drugiej stronie ulicy od stadionu.

  Hyżne 10.15- 11.45 – Parking przy aptece.

  Błażowa 12 -13.30 – Parking przy Gminnej Spółdzielni Handlowo-Produkcyjnej.

  Siedliska 13.45 -15.15 – Parking przy miejscowym Domie Kultury.

  Tyczyn 15.30-16.30 – Parking przy hali sportowej w Tyczynie (dawne gimnazjum).

  Punkt 15.30 w hali sportowej w Tyczynie przy ul. Grunwaldzkiej 31 odbędzie się impreza główna. Na scenie pojawią się między innymi zespoły Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury, Ania Światek, Orkiestra Szałamaistek, Podkarpacka Szkoła Ju –Jitsu, Mażoretki „Madlene” z Mogielnicy, ZPT Połoniny, oraz Krystian Herba. Wieczorem wystąpi zespół Blant. Jeśli chodzi o sportową część imprezy – w dniu finału o godz. 12 na terenie parku w Tyczynie odbędzie się bieg „Policz się z cukrzycą” , i Turniej siatkówki.

  WOŚP po raz pierwszy zagra w Boguchwale

  W najbliższą niedzielę – 29 stycznia, Boguchwała zaprasza na imprezę w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. To pierwsza taka inicjatywa w Boguchwale, mimo wszystko, przygotowana została bardzo profesjonalnie, a na wszystkich uczestników czeka mnóstwo atrakcji.

  Na Rynku, o 12-tej, Ochotnicza Straż Pożarna pokaże swój sprzęt. Będzie też kurs pierwszej pomocy, czy specjalny bieg WOŚP pod hasłem „Policz się z cukrzycą”, który rozpocznie się godzinę później. W tych rozgrywkach sportowych każdy uczestnik będzie musiał przemierzyć trasę kilku kilometrów, a wziąć w nim udział mogą nawet całe rodziny. Będą też zawody w przeciąganiu liny. Po zawodach na wszystkich będzie czekało ciepłe jedzenie.

  Co odbędzie się  w Sali widowiskowej MCK?

  Różne występy artystyczne odbędą się już o godzinie 15:00 w Miejskim Centrum Kultury w Boguchwale. Imprezę rozpocznie Boguchwalskie Forum Artystyczne oraz inscenizacja „Świtezianka” w wykonaniu Stowarzyszenia Pomocy Osobom Niepełnosprawnym. Będą licytacje różnych prac malarskich, fotograficznych, plastycznych, między innymi Rafała Paśkiewicza, czy Józefa Franczaka, a także makramy wykonanej przez Justynę Bilińską. Będzie też spektakl pt. „Między nami jaskiniowcami” w wykonaniu uczestników warsztatów terapii zajęciowej w Zgłobniu. Wystąpi także zespół folkowy Ziomki z Woli Zgłobieńskiej.

  Po południu, bo o 17:00 wszyscy będą mogli obejrzeć pokaz tańca towarzyskiego „Dżet”.

  Nie zabraknie podczas trwania całej imprezy słodkich poczęstunków, przygotowanych przez SPON. Będzie też kiermasz książek, malowanie twarzy maluchom.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com