środa, 28 lutego, 2024
+

  Mężczyzna kupując znajomej leki przywłaszczył sobie ponad 1000 złotych płacąc kartą

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Kara do 10 lat pozbawienia wolności grozi 26-letniemu mieszkańcowi Tarnobrzega, który podejrzany jest o kradzież karty bankomatowej oraz przywłaszczenie z rachunku środków pieniężnych.

  W środę do dyżurnego jednostki Policji, zgłosiła się 25-letnia mieszkanka Tarnobrzega, która zgłosiła przywłaszczenie jej karty bankomatowej. Pokrzywdzona twierdziła, że sprawcą jest jej znajomy, którego poprosiła o zrobienie zakupów, gdyż była przeziębiona i nie mogła wyjść z domu.

  25-latka podała mężczyźnie pin i swoją kartę bankową. Po pewnym czasie znajomy wrócił z zakupami i lekarstwami, oddając jej kartę bankomatową.

  Następnego dnia, właścicielka karty zorientowała się, że w pozostawionym miejscu karty już nie ma, a z konta zniknęło 1 100 złotych. Sprawą zajęli się policjanci. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę. Sprawcą okazał się 26-letni mieszkaniec Tarnobrzega.

  Mężczyzna został przesłuchany, a śledczy przedstawili mu łącznie 4 zarzuty, które dotyczyły popełnienia przestępstwa-dokonania kradzieży z włamaniem na rachunek bankowy poprzez użycie karty oraz przywłaszczenia z rachunku środków pieniężnych.

  Mężczyzna będzie odpowiadała przed sądem. Zgodnie z kodeksem karnym – kto kradnie z włamaniem podlega karze wolności od roku do lat 10.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com