czwartek, 18 lipca, 2024
+

  Komunikat Urzędu Miasta w sprawie preferencyjnego zakupu węgla przez uprawnionych mieszkańców Rzeszowa i Trzebowniska

  Polecamy

  Patrycja Pelczar Reszko
  Patrycja Pelczar Reszkohttps://www.kurierrzeszowski.pl
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Rusza dystrybucja węgla na preferencyjnych warunkach w Rzeszowie. Węgiel dostarczany jest przez Tauron Wydobycie S.A. i pochodzi z Zakładu Górniczego Sobieski i Janina. Mieszkańcy Rzeszowa oraz Trzebowniska mogą nabyć węgiel w cenie 1980 zł brutto za tonę (cena nie obejmuje kosztów transportu indywidualnego). 

  Sprzedaż węgla w porozumieniu z Miastem prowadzi Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Rzeszowie.

  Aby zapewnić sprawną obsługę pracownicy MPGK będą kontaktować się telefonicznie z tymi mieszkańcami Rzeszowa i Trzebowniska, którzy złożyli wnioski, i zostali pozytywnie zweryfikowani, w celu umówienia terminu odbioru węgla przy al. Sikorskiego 428. Kontakt będzie realizowany w poniedziałki, wtorki i środy od godz. 8:00 do 16:00 oraz czwartki i piątki od 9:00 do 17:00.

  Miejsce i termin odbioru węgla:
  Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej, al. Sikorskiego 428 w Rzeszowie, w dni powszednie, od poniedziałku do środy w godz. 8:00 – 16:00, w czwartki i piątki od 9:00 do 17:00.

  Węgiel można odebrać samodzielnie własnym środkiem transportu, osobiście lub przez osobę upoważnioną wskazaną we wniosku.

  Płatność za węgiel:gotówką przy odbiorze węgla, kartą płatniczą przy odbiorze węgla.

  Przy zakupie węgla należy przedstawić dokument tożsamości.

  Uwaga! Zmieniły się zasady dotyczące sprzedaży węgla na preferencyjnych warunkach. Uprawnieni do zakupu mieszkańcy Rzeszowa i Trzebowniska, którzy nie nabędą węgla w pierwszym okresie sprzedaży, to jest do 31 grudnia br., albo zakupią go w ilości mniejszej niż 1,5 tony, będą mogli dokonać zakupu niewykorzystanej ilości w drugim etapie sprzedaży, czyli w 2023 roku.

  Tym samym „Potwierdzenia uprawnienia do zakupu preferencyjnego paliwa stałego dla gospodarstwa domowego” wystawione dla okresu do 31 grudnia br. będą honorowane w punkcie dystrybucji węgla również po 1 stycznia 2023 r.

  Informacje o możliwości zakupu węgla na preferencyjnych warunkach znajdują się na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Miasta Rzeszowa. Z panelu Informator należy wybrać „Dystrybucja węgla” link: https://bip.erzeszow.pl/1907-centrum-kontaktu-urzedu-miasta-rzeszowa/35920-aktualnosci/67309-komunikat-w-sprawie-preferencyjnego-zakupu-wegla-przez-uprawnionych-mieszkancow-rzeszowa-i-trzebowniska.html.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com