sobota, 7 grudnia, 2024
+

    W Rzeszowie, na Słocinie już od jutra będzie można robić zakupy w sklepie ALDI! To kolejny sklep przy osiedlu Dzielnica Parkowa

    Polecamy

    Justyna Kozłowska
    Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
    Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
    - Reklama -

    Już jutro, czyli 6 grudnia ALDI otwiera sklep w Rzeszowie, znajdujący się w przy ul. Witolda 34, na Słocinie, przy osiedlu Dzielnica Parkowa. Od 6 grudnia, już od godziny 6 na wszystkich klientów czekać będzie wiele atrakcyjnych promocji na wiele artykułów spożywczych. Przyjdź i zobacz, jaką dokładnie ofertę przygotował nowo powstały sklep i co czeka na wszystkich konsumentów!

    Aldi to niemiecka sieć dyskontów spożywczo-przemysłowych obecna na pięciu kontynentach. Siódma pod względem sprzedaży sieć marketów na świecie. Nazwa przedsiębiorstwa pochodzi od skrótu nazwiska Albrecht i słowa diskont. Przedsiębiorstwo powstało i do dziś jest firmą rodzinną Albrechtów z Essen.

    Przedsiębiorstwo powstało w 1913 roku w Schonnebeck – północno-wschodniej dzielnicy Essen, kiedy to Anna Albrecht otworzyła mały sklep spożywczy. Na przełomie lat 20. i 30. XX wieku, po śmierci męża górnika, w sklepie zaczęli pomagać jej małoletni synowie. Karl i Theodor rozwozili na drewnianym wózku po ulicach rodzinnej dzielnicy, bułki ze sklepu matki. Dochody z tej działalności jednak nie wystarczały, więc Karl śladem ojca rozpoczął pracę w górnictwie, a młodszy Theo znalazł pracę w delikatesach. W 1946 roku jej synowie Karl i Theo Albrecht przejęli sklep i w ciągu kilku lat przekształcili firmę w dyskont spożywczy. Na początku firma sprzedawała podstawowe produkty, tzw. bazowe, jak: mąka, cukier i konserwy. W latach 60. XX wieku pojawiły się kosmetyki, a w latach 90. XX wieku Aldi zaczęło handlować tzw. towarami luksusowymi. W 1966 roku bracia podjęli decyzję o rozdzieleniu działalności firmy. Aldi Süd inwestowała w południowej części Niemiec a Aldi Nord w północnej. Firmy różnią się również pod względem strategii rozwoju działalności poza Niemcami. Aldi Nord inwestuje głównie w Europie, natomiast największym rynkiem zagranicznym dla Aldi Süd są Stany Zjednoczone.

    Aldi Nord, kierowana przez lata przez Theo Albrechta, jest obecnie własnością trzech fundacji związanych z rodziną Albrechtów: Markus Fundation, która ma 61% udziałów, Lukas Fundation 19,5% i Jakobus Fundation 19,5%. Rodzina podzieliła w ten sposób akcje spółki w celu zapobieżenia wrogiemu przejęciu.

    W połowie 2006 roku Aldi rozpoczęło działalność w Polsce. Oddział w Polsce podlega grupie Aldi Nord (pol. Aldi Północ). Jednak w przeciwieństwie do skali inwestycji w rodzimych Niemczech i wyrównanej tam konkurencji z największym rywalem – Lidlem, w Polsce początkowo firma inwestowała jedynie w południowo-zachodnich województwach. Pierwsze osiem sklepów zostało otwartych 25 lutego 2008 roku (powstały w Głogowie, Żorach, Tarnowskich Górach, Poznaniu, Sulechowie, Brzegu, Bielsku-Białej i Jeleniej Górze).

    Dopiero w drugiej dekadzie XXI wieku sieć zaczęła otwierać pojedyncze dyskonty w innych częściach Polski. W Warszawie sieć ma nadal jedynie trzy obiekty. W całej Polsce w sierpniu 2016 sieć posiadała 113 sklepów, zatrudniając ponad 1160 pracowników. Pod koniec marca 2018 powstało jedenaście obiektów więcej. Pod koniec lipca 2019 były to już 132 sklepy. Obecnie Aldi w Polsce zatrudnia około 2350 pracowników.

    Od sierpnia 2017 roku polskim oddziałem Aldi Nord zarządza Oktawian Torchała.

    Godziny otwarcia sklepu:

    Od poniedziałku do soboty: od 06:00 do 22:00

    W niedziele handlowe: od 9:00 do 20:00

    - REKLAMA -
    - Reklama -

    Więcej artykułów

    - REKLAMA -

    Najnowsze artykuły

    - REKLAMA -
    WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com