czwartek, 18 kwietnia, 2024
spot_img
+

  Nowa funkcjonariuszka Krajowej Izby Skarbowej na Podkarpaciu

  Polecamy

  Patrycja Pelczar Reszko
  Patrycja Pelczar Reszkohttps://www.kurierrzeszowski.pl
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) na Podkarpaciu ma nowego czworonożnego funkcjonariusza. To 16-miesięczna Kika, pies rasy Mały Münsterländer wyszkolony do wyszukiwania narkotyków

  Kika wraz swoją przewodniczką ukończyła 14-tygodniowe specjalistyczne szkolenie w ośrodku szkolenia psów Krajowej Administracji Skarbowej w Kamionie.

  Pod okiem instruktorów, poznawała tajniki pracy węchowej podczas przeszukań oraz nauczyła się wykrywania środków odurzających. Po zaliczeniu wymagających testów Kika i jej przewodniczka Agnieszka rozpoczęły wspólną służbę na polsko-ukraińskiej granicy.

  Kika jest pierwszym psem rasy Mały Münsterländer, pracującym w podkarpackiej KAS.  Aktualnie w strukturach Krajowej Administracji Skarbowej na Podkarpaciu pracuje 25 psów, które specjalizują się w wykrywaniu wyrobów tytoniowych, narkotyków, waluty oraz gatunków zagrożonych wyginięciem.

  Psy pracujące z funkcjonariuszami KAS są dużym wsparciem nie tylko podczas kontroli na terenie przejść granicznych. Ich węch jest nieoceniony także podczas kontroli przesyłek oraz działań prowadzonych wewnątrz kraju np. na bazarach czy w trakcie przeszukań posesji.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com