środa, 19 czerwca, 2024
spot_img
+

  Uroczystość z udziałem strażaków w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim

  Polecamy

  Patrycja Pelczar Reszko
  Patrycja Pelczar Reszkohttps://www.kurierrzeszowski.pl
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości odbył się w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie, 15 listopada 2022 r.

  W uroczystości wzięli udział funkcjonariusze oraz pracownicy cywilni PSP, a także druhny i druhowie z ochotniczych straży pożarnych województwa podkarpackiego.

  Wydarzenie było okazją do podziękowania strażakom za codzienną ofiarną służbę, co w inauguracyjnym przemówieniu podkreślił podkarpacki komendant wojewódzki PSP nadbryg. Andrzej Babiec:

  Dziękuję wam za codzienną walkę z ogniem i za całe, jakże ogromne spektrum innych działań, mających na celu ochronę życia, zdrowia, mienia i środowiska. Cieszymy się, że sympatia i zaufanie społeczne do strażaków utrzymuje się na wysokim poziomie. Jest to dowód zauważania naszego codziennego wysiłku oraz trudu tej służby.

  W trakcie apelu ponad 100 strażaków otrzymało odznaczenia oraz awanse na wyższe stopnie służbowe.

  Państwa służba to nie tylko codzienny trud wykonywania obowiązków na rzecz Państwa Polskiego, ale szczególna misja dbania o bezpieczeństwo mieszkańców podkarpackich wsi, miast i miasteczek. Z uznaniem obserwuję Wasze profesjonalne podejście do realizowanych zadań – szybkość reakcji na zdarzenia, dostępność i skuteczność. Doceniam Waszą gotowość do podejmowania nowych wyzwań oraz strategiczne podejście do zagrożeń, jakie może nieść ze sobą przyszłość

  – powiedział II wicewojewoda Radosław Wiatr.

  W wydarzeniu wzięli również udział: marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl, kapelan krajowy strażaków ks. st. bryg. dr Jan Krynicki oraz prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Rzeszowie dh Jan Pac.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com