sobota, 27 kwietnia, 2024
+

Występy reprezentacji Podkarpacia w młodzieżowym Pucharze K. Górskiego i K. Deyny

W Kolbuszowej rozgrywano mecze w ramach Pucharu im. Kazimierza Górskiego i Kazimierza Deyny. Występy reprezentacji naszego województwa zakończyły się wygraną i remisem.

W pierwszym meczu reprezentacja Podkarpackiego ZPN z rocznika 2010 pewnie pokonała swoich rówieśników. Przez większość meczu nasi piłkarze przeważali na boisku, ale długo nie byli w stanie udokumentować tego skuteczną akcją. Dopiero w 53. minucie strzelecką niemoc drużyny prowadzonej przez trenera Krzysztofa Husa przełamał Hubert Kostek, który płaskim strzałem zza pola karnego pokonał bramkarza rywali.

Drużyna Podkarpackiego ZPN miała mnóstwo okazji, żeby podwyższyć prowadzenie, ale goście skutecznie się bronili. Na 2:0 w końcówce podwyższył Oskar Żebrakowski ustalając wynik meczu.

Cieszymy się z wygranej, bo jak mówi słynne przysłowie „lepiej wygrać, niż przegrać”, ale nie to dla nas jest najważniejsze. Ja się cieszę bardziej z postawy naszych chłopców. Mieliśmy trochę problemów w poprzednim meczu z opolskim związkiem, jeżeli chodzi o narzucanie swojego stylu gry i utrzymywanie się przy piłce. Sporo pracowaliśmy, żeby te elementy poprawić i fajnie, że dzisiaj z czasem chłopcom udawało się to i przejmowali inicjatywę w tym meczu. Podejrzewam, że gdyby ta bramka wpadła trochę wcześniej, to wcześniej ten mecz byłby pod naszą kontrolą. U tych chłopców jest jednak jeszcze trochę stresu, taka wewnętrzna presja, która przeszkadza w grze. Po bramce jest trochę luźniej i tutaj tak było. Jak padła pierwsza bramka, to trochę się rozluźnili i utrzymywali się dłużej przy piłce. Cieszę się, że chłopaki zagrali dobrze, podejmowali ryzyko. Widzieliśmy Huberta Kostka po lewej stronie, który często wchodzi w pojedynki jeden na jeden i chcemy żeby był odważny. Mieliśmy wiele otwarć, krótkim podaniem od tyłu, gdzie nie boimy się tego pressingu przeciwnika i próbujemy budować grę. To jest ważne, że pomimo tego stresu u chłopców, gramy piłką

Krzysztof Hus, trener reprezentacji Podkarpacia rocznik 2010

W drugim meczu spotkali się piłkarze z rocznika 2009. Tu rywalizacja była znacznie bardziej wyrównana. Po pierwszej połowie prowadzili goście po bramce Kajetana Feliksa. Reprezentacja Podkarpackiego ZPN długo starała się o wyrównanie, ale bezskutecznie. Podobnie było po przerwie.

Skuteczność piłkarzom z Podkarpacia wróciła w końcówce meczu. W 78. minucie wyrównał Kacper Cecuła. To dodało wiatru w żagle gospodarzom, którzy jednak nie zdołali postawić kropki nad i. Najbliżej zwycięskiego gola był Oliwier Warzybok, ale piłka po jego strzale odbiła się od poprzeczki bramki ekipy z Małopolski.

Na pewno trochę pozostaje niesmak po tym meczu, bo mieliśmy cztery dobre sytuacje w pierwszej połowie dogodne do zdobycia bramki, podczas gdy przeciwnik miał jedną, którą wykorzystał i tak ustawił sobie mecz. A druga połowa? Dążyliśmy, szukaliśmy i zostaliśmy nagrodzeni w postaci gola na koniec meczu. Mogło być tych goli więcej, bo nasz zawodnik wyszedł sam na sam, trafił w poprzeczkę, mogliśmy zamknąć mecz, ale szanujmy i cieszmy się z tego punktu

Dariusz Liana, trener reprezentacji Podkarpacia rocznik 2009

Puchar im. Kazimierza Górskiego – rocznik 2010 (trener Krzysztof Hus)

Podkarpacki ZPN – Małopolski ZPN 2:0 (0:0)

1-0 Hubert Kostek 53.
    2-0 Oskar Żebrakowski 78.

Podkarpacki ZPN: Łoboda – Siekaniec, Poczekajło, Cyboroń, Albrycht, Mendryk, Kostek, Lizak, Żebrakowski.

Małopolski ZPN: Ślazyk – Sobociński-Prokop, Kovalski, Wcisło, Kokoszka, Szwajdych, Leśniak, Wąchocki, Przybyłko.

Puchar im. Kazimierza Deyny – rocznik 2009

Podkarpacki ZPN – Małopolski ZPN 1:1 (0:1)

0-1 Kajetan Feliks 24.
    1-1 Kacper Cecuła 88.

Podkarpacki ZPN: Scilanga – Szady, Buba, Cecuła, Kawęcki, Kobosz, Warzybok, Okólski, Kubal, Modras.

Małopolski ZPN: Porębski – Śpiewak, Idziak, Zdeb, Wajda, Izworski, Janiczak, Tracz, Opyd, Feliks, Puchała

Były to mecze 3. kolejki zmagań w ramach turnieju o Puchar im. Kazimierza Górskiego i Kazimierza Deyny. Po trzech seriach gier Podkarpacki ZPN jest liderem wśród zespołów z rocznika 2010 z 7 punktami. Reprezentacja Podkarpackiego ZPN z rocznika 2009 ma do tej pory jedno zwycięstwo, jedną porażkę i remis.