środa, 17 lipca, 2024
+

  XXII Dożynki Województwa Podkarpackiego w Osobnicy w powiecie jasielskim

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W niedzielę 28 sierpnia do Osobnicy w powiecie jasielskim przyjechały setki rolników ze wszystkich zakątków Podkarpacia. Kilkadziesiąt delegacji wraz z wieńcami dożynkowymi i darami ziemi, w towarzyszeniu zespołów i kapel ludowych, przybyło, by we wspólnocie dziękować za tegoroczne plony i pielęgnować piękne dożynkowe tradycje.

  Centralnym punktem XXII Dożynek Województwa Podkarpackiego była uroczysta msza święta, pod przewodnictwem ordynariusza diecezji rzeszowskiej księdza biskupa Jana Wątroby. Była ona dziękczynieniem za zebrane przez podkarpackich rolników plony.

  Oprawę muzyczną w czasie mszy świętej przygotowała Orkiestra Dęta GOK Jasło z Osobnicy oraz Chór Cecylianum z Osobnicy. Organizatorami dożynek byli Marszałek Województwa Podkarpackiego, Starosta Jasielski oraz Wójt Gminy Jasło.

  XXII Dożynki Województwa Podkarpackiego odbyły się pod Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. Prezydent skierował do zgromadzonych w Osobnicy rolników z Podkarpacia list ze słowami wdzięczności za ich trud.

  W imieniu Rzeczypospolitej, w imieniu Rodaków, dziękuję za plony ziemi zebrane przez polskich gospodarzy. Wszystkim rolnikom chcę wyrazić uznanie i wdzięczność za to, że na naszych stołach, mimo trudnych okoliczności, nie brakuje chleba, że polska żywność jest znakomitą wizytówką możliwości gospodarczych naszej Ojczyzny i zdobywa wciąż nowe rynki, a polskie rolnictwo jest coraz bardziej wydajne i nowoczesne. W imieniu całej polskiej wspólnoty przekazuję rolnikom płynące z serca słowa wdzięczności za dar chleba i za trud pracy w gospodarstwach. Niech tegoroczne dożynki będą jak co roku wielkim świętem polskiej wsi. Niech będą okazją, by celebrować lokalne zwyczaje, podtrzymywać tradycje, z dumą podkreślać przywiązanie do swoich korzeni. Niech w tym radosnym czasie nie zabraknie nam wiary w to, że mimo pandemii i wojny, mimo związanych z nimi trudności i obaw, mimo wyzwań, z jakimi mierzy się dzisiaj światowa i polska gospodarka, razem zdołamy zapewnić dobrą przyszłość dla naszej Ojczyzny, dla nas i dla kolejnych pokoleń

  fragment listu prezydenta RP Andrzeja Dudy do podkarpackich rolników
  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com