piątek, 26 kwietnia, 2024
+

Remis Stali Rzeszów na inaugurację Fortuna 1 ligi

W ostatnim niedzielnym meczu pierwszej kolejki Fortuna 1 ligi. Stal Rzeszów po powrocie na drugi szczebel rozgrywkowy zremisowała 3-3 (2-2) z Chrobrym Głogów. Bramki dla rzeszowskiej drużyny zdobyli Dawid Olejarka, Andreja Prokić i Łukasz Góra. Pierwszy mecz na zapleczu ekstraklasy po 28 letniej przerwie oglądało z wysokości trybun 3560 osób.

Wynik spotkania już w 4 minucie otworzyli przyjezdni. Piłka w polu karnym trafiła do Sebastiana Stebleckiego, który uderzył praktycznie nie do obrony. Kompletnie zaskakując defensorów Stali.

Gospodarze próbowali odpowiedzieć jak najszybciej. Doskonałą okazję miał Piotr Głowacki. Kapitan Stalowców uderzył bezpośrednio z rzutu wolnego z około 20 metrów. Piłka uderzyła w poprzeczkę.

W 25. minucie pierwszą bramkę dla Stali Rzeszów w sezonie 2022/2023 zdobył Dawid Olejarka, który wykorzystał podanie z lewej flanki boiska. Pewnym strzałem pokonał bramkarza Chrobrego Głogów.

W 36. minucie głogowianie ponownie wyszli na prowadzenie. Rzut karny podyktowany za zagranie piłki ręką we własnym polu karnym przez jednego z zawodników Stali Rzeszów. Pewnym strzałem zamienił na bramkę Mateusz Machaj. Uderzenie doświadczonego pomocnika wyczuł Przemysław Pęksa. Strzał był na tyle precyzyjny, że piłka znalazła drogę do bramki.

Tuż przed przerwą gospodarze jeszcze raz doprowadzili do wyrównania. Prostopadłe podanie Olejarki do Damiana Michalika. Ten zagrał wzdłuż pola karnego do Andreji Prokicia, który tylko dopełnił formalności.

W 61. minucie ku uciesze licznie zgromadzonej publiczności. Dośrodkowanie z rzutu rożnego Piotra Głowackiego wykorzystał Łukasz Góra, który głową skierował piłkę do siatki wyprowadzając Stal po raz pierwszy na prowadzenie w tym spotkaniu.

Na trzy minuty przed końcem regulaminowego czasu gry. Na stadionie przy ulicy Hetmańskiej 69 ponownie był remis. Tym razem po rzucie wolnym dla Chrobrego Głogów piłka niefortunnie odbiła się od Łukasza Góry, że wpadła do bramki rzeszowskiej drużyny.

Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie. Mimo tego, że Krzysztof Danielewicz w doliczonym czasie gry miał idealną okazję do zdobycia bramki. Piłka po jego uderzeniu minęła minimalnie bramkę strzeżoną przez Damiana Węglarza.

Stal Rzeszów – Chrobry Głogów 3-3 (2-2)

0-1 Sebastian Steblecki 4.
    1-1 Dawid Olejarka 25.
    1-2 Mateusz Machaj 36. (k)
    2-2 Andreja Prokić 45.
    3-2 Łukasz Góra 61.
    3-3 Piotr Głowacki 87. (s)

Stal Rzeszów: Pęksa – Marczuk, Góra, Oleksy, Głowacki – Michalik (69. Wiktor Kłos), Danielewicz, Wolski – Olejarka (58. Kacper Sadłocha), Małecki, Prokić (86. Kacper Piątek)

Chrobry Głogów: Węglarz – Kuzdra, Práznovský, Bougaḯdis, Bogusz (80. Paweł Tupaj) – Bochnak (86. Eryk Pieczarka), Mandrysz, Kolenc, Machaj (59. Rafał Wolsztyński), Kusztal (79. Dawid Hanc) – Steblecki

żółte kartki: Małecki, Olejarka – Kuzdra.