-2,8 C
Rzeszów
wtorek, 28 marca, 2023
+

  Warsztaty z filmowania z Krystianem Bielatowiczem w ramach Letniej Akademii Fotografii GFMR już 30 lipca!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Między 9:30 a 18:30, w sobotę, 30 lipca odbędą się warsztaty z filmowania prowadzone przez Krystiana Bielatowicza. Miejscem spotkania będzie rzeszowska Galeria Fotografii na ul. 3 maja 9. Podczas spotkania zaproszony gość podzieli się z uczestnikami zajęć swoją wiedzą. Wszyscy, którzy przyjdą  na warsztaty nauczą się obsługiwać profesjonalny sprzęt filmowy. Warsztaty te to wspaniała okazja by zgłębić tajniki filmowania szczególnie tym, którzy wiążą swoją przyszłość z tą branżą. Limit miejsc ograniczony.

  O czym będą warsztaty?

  Krystian Bielatowicz poprowadzi autorski warsztat filmowca dzieląc się swoją niebywałą pasją i wieloletnim doświadczeniem z realizacji ponad 200 materiałów wideo (dokumenty, wywiady, poradniki, teledyski i inne). W czasie zajęć każdy z uczestników będzie miał szansę poznania konkretnych narzędzi oraz poszerzenia swojej wiedzy o najbardziej istotne, praktyczne aspekty filmowania. Dowie się, jak realizować krótkie formy wideo, zwracając uwagę na historię opowieści, relacje z bohaterami czy aspekty pracę w roli reżysera i operatora jednocześnie.

  Każdy uczestnik może zabrać ze sobą jeden film do dyskusji na temat mocnych i słabych stron materiału. To ważna część warsztatu, która dzięki wspólnej analizie będzie stanowiła pretekst do rozmowy o różnych podejściach do filmowania oraz postrzegania rzeczywistości będącej przestrzenią pracy filmowca.

  W trakcie warsztatów prowadzący zaprezentuje swoje najważniejsze projekty, omówi krok po kroku proces ich powstawania i montażu i zwróci uwagę słuchaczy na kluczowe etapy pracy w procesie obróbki kolorystycznej i końcowego montażu materiału. Będzie to również doskonała okazja na zapoznanie się ze sprzętem, którym autor pracuje na co dzień.

  Warsztatom będzie towarzyszyła Strefa Testowa LUMIX w ramach Panasonic Open Day Rzeszów. Każdy z uczestników będzie miał doskonałą okazję, aby poznać i osobiście przetestować zarówno najnowsze aparaty serii LUMIX jak również całe portfolio doskonałych obiektywów japońskiego producenta.

  Kim jest Krystian Bielatowicz?

  Krystian Artur Bielatowicz jest filmowcem, fotografem, a także Ambasadorem Panasonic Polska, Peak Design i Synco. Od 2000 roku rozwija swój wizualny język dokumentalisty, współpracując m. in. z National Geographic Polska, Polityka, Panasonic, jak również agencjami reklamowymi i podmiotami komercyjnymi. Jako założyciel portalu LIGHT KEEPER realizuje szeroki zakres form dokumentalnych na rynku komercyjnym.

  Prace Krystiana były wielokrotnie nagradzane i wyróżniane, m.in. w konkursie Neewsweek Polska (za film dokumentalny „Pasterze”), BZWBK Press Foto (pierwsze miejsce za film dokumentalny „Majowie. Strażnicy czasu” i wyróżnienie za fotokast „Wall Street”) czy też Responsible Film Festival 2018 (wyróżnienie Srebrnej Tarczy w kategorii NGO – Save the Baltic! Stop oil spill! za spot zrealizowany w 2018 roku dla Fundacji MARE). W tym samym roku zajął też pierwsze miejsce na Drone Film Festival Legnica za film pt. „WILD KAMCHATKA”.

  Jak się zapisać?

  Zapisy na warsztaty przyjmowane są w dniach od 5 do 15 lipca b.r. (do godziny 20:00), wyłącznie w formie mailowej, na adres: warsztaty.gfmr@gmail.com.

  Osoby zainteresowane udziałem prosimy o przesłanie zgłoszenia, podając w tytule swoje imię i nazwisko wg poniższego szablonu:

  2022_LUMIX_GFMR_Imię_Nazwisko

  W treści maila należy podać numer telefonu kontaktowego, link do autorskiego portfolio wideo lub kanału Social Media oraz krótkie (maksimum 3 zdania) uzasadnienie uczestnictwa w zajęciach.

  Uwaga: brak któregokolwiek z tych elementów skutkował będzie odrzuceniem zgłoszenia.

  Liczba miejsc ograniczona. Ostateczna grupa 15 uczestników zajęć zostanie wyłoniona przez prowadzącego na podstawie analizy portfolio przesłanego w zgłoszeniu oraz uzasadnienia chęci udziału w warsztatach.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com