0 C
Rzeszów
sobota, 28 stycznia, 2023
+

  Podziękowania dla Boguchwały od Mera Trościanca

  Polecamy

  Antonina Czartoryska
  Antonina Czartoryska
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Mer Trościanca Juri Bova przyjechał podziękować mieszkańcom Boguchwały za pomoc, którą mieszkańcom partnerskiego miasteczka udzielają samorządy.

  W spotkaniu uczestniczyli również wojewoda podkarpacki Ewa Leniart, włodarze lubuskiego Kożuchowa i czeskiego miasta Bystřice nad Pernštejnem. Spotkanie odbyło się z inicjatyw burmistrza Boguchwały Wiesława Kąkola.

  – Będziemy pomagać wam dalej. Zawsze możecie liczyć na Boguchwałę – przekonywał burmistrz Boguchwały.

  Mer Trościanca nie dowierzał w agresję Rosji na Ukrainę.

  – Nad ranem odebrałem telefon, że na granicy trwają walki. Już pierwszego dnia wojny do naszego miasta wjechało 150 czołgów i ok. 600 żołnierzy. To był prawdziwy szok – relacjonował Juri Bova.

  Juri Bova poinformował, że zniszczenia w mieście są bardzo poważne, a także opisał także zbrodnie wojenne, do jakich dopuszczali się najeźdźcy z Rosji.

  – Dwa rosyjskie czołgi ostrzelały lokalny szpital i okoliczne mieszkania. W wyniku tego ataku zginęło kilkanaście osób – mówił Mer Trościanca.

  Wojewoda Ewa Leniart również zabrała głos w tej sprawie:

  – 24 lutego był dniem próby także dla nas. Do dziś już  prawie dwa miliony osób przekroczyły nasz odcinek granicy. Jako województwo i jako kraj zrobiliśmy wszytko, aby to przyjęcie było dobre – mówiła wojewodzina.

  Wojewoda Podkarpacki nadmieniła, że na poziomie wojewódzkim organizowana jest również pomoc humanitarną. Do tej pory regionalne magazyny opuściło już ok. 6 tys. ton towarów, które zostały wysłane na Ukrainę.

  – Partnerstwo zawiązane w czasach pokoju sprawdza się także w tych ekstremalnych warunkach – dodała z uznaniem Wojewoda Ewa Leniart.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com