18,9 C
Rzeszów
niedziela, 26 czerwca, 2022
+

  Nabór do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej

  Polecamy

  Antonina Czartoryska
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  „Wstąp do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej” – pod takim hasłem w sobotę 21 maja o godz. 11.00 w całym kraju rozpoczną się pikniki wojskowe. W województwie podkarpackim zorganizowane będą przy Miejskim Centrum Kultury w Leżajsku i w Lubaczowie na rynku. Działać też będą mobilne punkty rekrutacyjne
  w Sanoku, Korczynie, Dębicy i dwa w Rzeszowie.

  Atrakcjami w czasie pikników będą pokazy sprzętu wojskowego z jednostek wojskowych z naszego terenu (KTO Rosomak, KTO Rak, ppk SPIKE, broń strzelecka, indywidualne wyposażenie żołnierzy i wiele innych), występy zespołów lokalnych, projekcje multimedialne, gry i konkursy dla dzieci oraz poczęstunek żołnierską grochówką. Ponadto w czasie pikników działać będą mobilne punkty rekrutacyjne,
  w których będzie można uzyskać informacje o dobrowolnej zasadniczej służbie wojskowej: ile trwa, kto może do niej przystąpić i na czym polega. Na miejscu można będzie wypełnić wniosek o powołanie (dlatego warto zabrać dowód osobisty).

  Poza dwoma piknikami na Podkarpaciu będą działać mobilne punkty rekrutacyjne w miejscowościach: Sanok, Dębica, Korczyna oraz w Rzeszowie, gdzie rozwinięte zostaną dwa punkty. Pierwszy w „Galerii Rzeszów” na poziomie -1 oraz przy zamku od strony ulicy Szopena.

  Dobrowolna zasadnicza służba wojskowa jest nową formą służby czynnej wprowadzoną Ustawą o obronie Ojczyzny. Żołnierz dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej od pierwszego dnia służby będzie zarabiał  4560 zł miesięcznie. Po 28 dniowym szkoleniu zakończonym przysięgą, rozpocznie szkolenie specjalistyczne trwające do 11 miesięcy. W tym czasie będzie miał wybór – nie musi być skoszarowany. Żołnierz DZSW będzie miał pierwszeństwo w naborze do zawodowej służby wojskowej oraz do zatrudnienia w administracji publicznej, po spełnieniu wymogów dla danego stanowiska. Dobrowolną zasadniczą służbę wojskową można przerwać w dowolnym momencie.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -