27,4 C
Rzeszów
sobota, 25 czerwca, 2022
+

  Wystawa czasowa „Modowy luksus” w Muzeum Okręgowym w Rzeszowie

  Polecamy

  Martyna Cios
  Redaktor / dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W niedzielę, 6 marca 2022 r., godz. 13:00, w Muzeum Okręgowym w Rzeszowie, przy ul. 3 Maja 19 odbędzie się prelekcję Pani dr Beaty Biedrońskiej-Słoty pt. „O luksusie dawnym i współczesnym”.

  Muzeum Okręgowe w Rzeszowie zaprasza wszystkich zainteresowanych modą i jej niesamowitą historią na prelekcję Pani dr Beaty Biedrońskiej-Słoty pt. „O luksusie dawnym i współczesnym” oraz na wystawę czasową „Modowy luksus”. Wstęp na prelekcję i wystawę czasową „Modowy luksus” to koszt 6 zł.

  źródło: materiały prasowe

  Doktor Beata Biedrońska-Słota to historyk sztuki, kustosz dyplomowany, wieloletni kierownik Działu Tkanin w Muzeum Narodowym w Krakowie, wykładowczyni na ASP w Krakowie, Uniwersytecie im. Jana Pawła II w Krakowie i Studium Muzealnictwa UJ oraz Wyższej Szkoły Technicznej w Katowicach. Kustosz wielu wystaw poświęconych modzie, autorka publikacji branżowych.

  Wystawa „Modowy Luksus”  prezentuje zakupioną w 2020 roku przez Muzeum Okręgowe w Rzeszowie zabytkową kolekcję historycznych strojów oraz akcesoriów damskich ze zbiorów Hanny Szudzińskiej. Pozyskane egzemplarze modowe powstały w okresie od 1. połowy XIX stulecia aż do lat 50. XX w. Ekspozycja świetnie obrazuje kwestie związane z damskim wizerunkiem, w kontekście dynamicznych zmian w estetyce ubioru, wywołanych transformacją kulturową oraz postępem technologicznym, na przestrzeni 100 lat.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -