17 C
Rzeszów
poniedziałek, 15 sierpnia, 2022
+

  Morderstwo w Zakładzie Karnym w Rzeszowie. Nie żyje psycholog, która została zaatakowana nożyczkami

  Polecamy

  Monika Służały
  Redaktor / dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Śmiertelny cios nożyczkami zadał jeden z więźniów Rzeszowskiego Zakładu Karnego. Kobieta z ranami w okolicy szyi trafiła do szpitala, jednak lekarzom nie udało się uratować jej życia.

  Podczas rutynowej konsultacji psychologicznej 39-letnia kobieta, jak zwykle była przygotowana na spotkanie z tymczasowo osadzonym więźniem 37-letnim Arturem K. jednak nic nie wskazywało na to, że to spotkanie zakończy się tak tragicznie.

  Mężczyzna, będąc sam z psycholog w gabinecie, zadał kobiecie, jak się okazało, śmiertelne ciosy nożyczkami, w okolice szyi. Życia kobiety nie udało się uratować, zmarła w szpitalu, zostawiając męża i dwoje małych dzieci.

  Dzisiaj około godziny 14.00 na terenie zakładu karnego w Rzeszowie doszło do wielkiej tragedii. Funkcjonariuszka służby więziennej Pani porucznik oficer służby więziennej została zaatakowana przez osadzonego i niestety zginęła w czasie pełnienia służby.

  -Powiedział, na konferencji dotyczącej morderstwa psycholog, Arkadiusz Jarosz zastępca prokuratora okręgowego w Rzeszowie.

  Chciałem złożyć wyrazy głębokiego współczucia bliskim Pani porucznik (…) także wyrazy głębokiego współczucia funkcjonariuszom którzy na co dzień z Panią porucznik pełnili służbę tu na miejscu w Zakładzie Karnym w Rzeszowie

  -Dodał Arkadiusz Jarosz.

  Rodzina zmarłej została poinformowana i otoczona szczególną opieką także wsparciem psychologicznym. Taki, przypadek gdzie na służbie ginie funkcjonariusz służby więziennej miał miejsce ponad 30 lat temu w Polsce. W związku z tą tragedią Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro powołał specjalną komisję, która tę sprawę będzie szczegółowo badać i wyjaśniać.

  Osadzony, jako tymczasowo aresztowany nie był zakwalifikowany do kategorii niebezpiecznych miał inną kategorię więzienną

  -Powiedział na konferencji Arkadiusz Jarosz, wspominając, że został zabezpieczony monitoring ze zdarzenia, przesłuchani zostali wszyscy, którzy mogą mieć informacje na temat okoliczności morderstwa.

  Sprawa jest w toku.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -