13,3 C
Rzeszów
czwartek, 11 sierpnia, 2022
+

  Otwarty konkurs plastyczny „Żołnierze Wyklęci – Bohaterowie Niezłomni” – zaproszenie

  Polecamy

  Dorota Grochala
  Dziennikarz obywatelski - portalu Kurier Rzeszowski
  - Reklama -

  Zapraszamy młodzież ze szkół podstawowych do udziału w Otwartym Konkursie Plastycznym „Żołnierze Wyklęci – Bohaterowie Niezłomni”, organizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Raniżowie.

  Konkurs ma na celu kształtowanie postaw patriotycznych wśród dzieci i młodzieży, upamiętnienie Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, rozwój wrażliwości plastycznej i artystycznej, poznawanie historii, również tej związanej ze społecznością lokalną. Główną ideą konkursu jest ukazanie losów Żołnierzy Wyklętych, którzy mieli odwagę przeciwstawić się zniewoleniu sowieckiemu, którzy walczyli o demokrację i wolną Polskę. Po zakończeniu konkursu zorganizowana zostanie wystawa pokonkursowa.

  Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych z i spoza terenu gminy Raniżów. Prace oceniane będą w trzech kategoriach wiekowych: klasy I-III, IV-VI i VII-VIII. Dopuszczalna tematyka prac dotyczy przede wszystkim indywidualnego ujęcia tematu Żołnierzy Wyklętych: postaci, wydarzeń, symboliki, codzienności, ich historycznego wpływu na współczesność. Forma prac została określona jako plakaty, widokówki, obrazy, technika jest zaś dowolna, włącznie z pracami cyfrowymi. Maksymalny format pracy to A3. Ocenie podlegać będą jedynie prace wykonane samodzielnie i indywidualne.

  Prace dostarczyć należy do Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Raniżowie w terminie 28.02. br, do godz. 15:30, wraz z kartą zgloszeniową.

  Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 03.03., o godz. 15:00.

  Dokładny regulamin konkursu i karty zgłoszeniowe pobrać można stąd: https://www.facebook.com/661467220652020/posts/2505722242893166/

  Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału w konkursie i życzymy powodzenia i dużo inspiracji artystycznych.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -