16,3 C
Rzeszów
wtorek, 28 czerwca, 2022
+

  Nabór wniosków na Rzeszowski Bon Żłobkowy na 2022 rok

  Polecamy

  Maja Sokołowska
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Z wprowadzonego decyzją Konrada Fijołka, prezydenta Rzeszowa bonu żłobkowego w ubiegłym roku korzystało regularnie ponad pół tysiąca dzieci. Aby móc z niego nadal korzystać konieczne jest złożenie wniosku o przedłużenie świadczenia.

  fot. https://pixabay.com/pl/

  Od września ubiegłego roku mieszkańcy Rzeszowa po raz pierwszy mogli ubiegać się o przyznanie świadczenia w wysokości maksymalnie 300 zł miesięcznie, na częściowe pokrycie opłaty za pobyt dziecka w żłobku niepublicznym. Bon przysługuje osobom zamieszkującym wraz z dziećmi na terenie Rzeszowa, podlegającym właściwości rzeszowskiego urzędu skarbowego, którzy  pracują lub prowadzą działalność gospodarczą.

  Dodatkowo ze świadczenia korzystać mogą także studenci studiów dziennych, osoby uczące się w trybie stacjonarnym, czy też osoby pobierające świadczenie pielęgnacyjne.

  Formularze wniosków  o ustalenie prawa do Rzeszowskiego Bonu Żłobkowego dostępne są w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Rzeszowie przy ul. Jagiellońskiej 4 oraz na stronie internetowej Ośrodka www.mopsrzeszow.pl.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -