20,6 C
Rzeszów
środa, 17 sierpnia, 2022
+

  Zasłużeni mieszkańcy regionu otrzymali odznaczenia państwowe z rąk wojewody

  Polecamy

  Kinga Skowron
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Dziś odbyła się uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych zasłużonym mieszkańców Podkarpacia. Otrzymali oni: Krzyże Zasługi, Medale za Długoletnią Służbę oraz Medale Stulecia Odzyskanej Niepodległości z rąk wojewody podkarpackiego Ewy Leniart.

  Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart nagrodziła odznaczeniami osoby, które wyróżniły się zasługami dla Niepodległej, działalnością na rzecz przemian demokratycznych w Polsce, kultury polskiej, społeczności lokalnej, upowszechnianiem i kultywowaniem historii Polski, propagowaniem polskiego folkloru, działalnością społeczną, duszpasterską i charytatywną, zasługami w działalności na rzecz ochrony zdrowia publicznego oraz wzorowym, wyjątkowo sumiennym wykonywaniem obowiązków wynikających z pracy zawodowej.

  fot. materiały PUW

  Podczas wydarzenia wręczono także wyróżnienia honorowe – medale „Opiekuna miejsc pamięci narodowej”, nadane przez Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu mieszkańcom regionu zasłużonym dla idei pamięci narodowej i wykazującym się szczególną troską i pieczą w związku z upamiętnianiem i opieką nad miejscami pamięci.

  fot. materiały PUW

  Gratulując odznaczonym, wojewoda podkreśliła, że przyznane odznaczenia państwowe oraz wyróżnienia są formą uznania dla działalności wykraczającej poza zwykłe obowiązki, za aktywność społeczną i zaangażowanie w różne inicjatywy.

  – Honorując wysokimi odznaczeniami Państwa zaangażowanie oraz oddanie sprawom narodowym, pragnę – w imieniu Prezydenta RP – serdecznie podziękować za wyróżniającą się aktywność w różnych dziedzinach życia publicznego, za wyjątkową działalność, która jest niezbędna nie tylko do rozwoju naszego państwa, ale też do jego trwania. Życzę wszelkiej pomyślności i wytrwałości, aby tę działalność kontynuować 

  – mówiła wojewoda.

  fot. materiały PUW
  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -