19 C
Rzeszów
wtorek, 16 sierpnia, 2022
+

  Gala podsumowująca Narodowy Spis Powszechny na Podkarpaciu. Piętnaście gmin nagrodzonych

  Polecamy

  Kinga Skowron
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Dziś odbyła się uroczysta gala, podczas której dokonano podsumowania Narodowego Spisu Powszedniego. Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart, dyrektor Urzędu Statystycznego w Rzeszowie Marek Cierpiał-Wolan oraz dyrektor TVP Rzeszów Józef Matusz nagrodzili 15 gmin z naszego regionu.

  Podczas dzisiejszej uroczystości podsumowano Spis Powszechny na Podkarpaciu. Zakończył się on dużym sukcesem, ponieważ nasze województwo znajdowało się wśród spisowych liderów.

  fot. materiały PUW

  – To wielka przyjemność współpracować z państwem w takiej drużynie i podsumować Narodowy Spis Powszechny, który dzięki państwa pracy, zakończył się z tak dobrym efektem

  – mówiła w trakcie uroczystości wojewoda podkarpacki Ewa Leniart.

  fot. materiały PUW

  Podczas gali odbyło się także rozdanie nagród. Trafiły one m.in. do gmin, które najszybciej zakończyły spis. Wyróżnione zostały: Wielkie Oczy, Tyrawa Wołoska, Padew Narodowa, Jeżowe i Krempna. Nagrody powędrowały do tych samorządów, które osiągnęły największy odsetek spinanych, to: Chmielnik, Krasne, Tyczyn, Lubenia i Boguchwała. Wyróżniono także aktywność spisową gmin: Brzozów, Jasienica Rosielna, Przecław, Krasiczyn i Rzeszów. Narodowy Spis Powszechny trwał od 1 kwietnia do 30 września.

  fot. materiały PUW

  Wojewoda Ewa Leniart podkreślała zaangażowanie wszystkich instytucji, których praca przyczyniła się do sukcesu Spisu Powszechnego na Podkarpaciu.

  – Ogromne słowa uznania dla samorządowców, dyrekcji oraz pracowników Urzędu Statystycznego w Rzeszowie, dziękuję także podkarpackim dziennikarzom. Ten spis ma ogromne znaczenie. Zebrane w jego trakcie dane i ich analiza, daje nam możliwość wytyczania nowych kierunków rozwoju regionu i  reagowania na procesy, które właśnie trwają

  – zaznaczyła wojewoda.

  fot. materiały PUW
  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -