0,1 C
Rzeszów
sobota, 28 stycznia, 2023
+

  Czy w Rzeszowie można dziennie studiować i pracować?

  Polecamy

  Kinga Skowron
  Kinga Skowron
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Jeszcze nie dawno żyliśmy w przekonaniu, że podczas studiów powinniśmy skupić się na nauce, a nie na pracy. Poza nauką, studenci mieli czas zarówno na realizację swoich zainteresowań, jak i na życie towarzyskie. Teraz, jak możemy zauważyć, odbiegamy od tego ,,trendu”. Rzeszów coraz bardziej otwiera się na studentów, którzy studiują stacjonarnie.

  Gdzie szukać?

  Dosłownie wszędzie. Dzisiejsze pokolenie przez cały czas czerpie informacje z Internetu i to tam znajdzie odpowiedź na to pytanie. Oferty pracy można znaleźć, np. na Facebooku,  OLX czy  Pracuj.pl, co bardzo pomaga studentom w odnalezieniu pracy. Najczęściej możemy spotkać się z zatrudnieniem w gastronomii. Często młodzi ludzie decydują się na tego typu pracę, ponieważ jak wiadomo w naszym mieście jest pełno kawiarni, restauracji czy barów, które stoją otworem dla studentów. Tego typu praca jest wygodna ponieważ, można sobie ustalić elastyczny grafik, jak i otrzymać spore napiwki.

  Kolejną opcją zarobkową, może być call center, których w Rzeszowie nie brakuje. Polega ona na dzwonieniu lub na odbieraniu telefonów od klientów. Zadaniem pracowników jest np. pomoc klientom, robienie ankiet czy sprzedaż.

  Następnym pomysłem na zarobek dla studentów w Mieście Innowacji jest praca w sieciówkach, takich jak: Zara, Sinsay czy w sklepach spożywczych, np. Żabka. Tak naprawdę możliwości jest bardzo dużo, a Rzeszów robi wszystko, aby młodzi ludzie mieli możliwości na zarobek podczas studiów, jak i pracę w przyszłości.

  Dlaczego warto pracować podczas studiów?


  Bardzo często możemy spotkać się, że przyszli pracodawcy wymagają od nas doświadczenia po studiach. Wtedy zadajemy sobie pytanie: ,,Czy to jest w ogóle możliwe?” Oczywiście, że tak! Wymienione wyżej propozycje prac w Rzeszowie dla młodych ludzi uczących się dziennie mogą nas wiele nauczyć, np. pracy z klientami.

  Pracodawcy coraz bardziej zwracają uwagę na praktyczne umiejętności swoich pracowników. Poprzez wczesne podjęcie pracy, możemy szybko znaleźć swoje lepsze i słabsze strony, co w dużym stopniu pozwoli nam wybrać kierunek w którym chcemy podążać. Jednakże, najczęściej młodzi ludzie szukają pracy, ponieważ mają chęć zarobku, co oczywiście jest zrozumiałe, ponieważ życie studenckie w Rzeszowie kręci się na pełnych obrotach.

  Jedna ze studentek Bezpieczeństwa wewnętrznego podzieliła się refleksjami na temat studiowania dziennego, a pracą:

  -Uważam, że można studiować dziennie, a zarazem pracować. Oczywiście nie jest to proste do zrealizowania, ale możliwe. Przede wszystkim trzeba być osobą dobrze zorganizowaną i posiadać dużo samozaparcia. Największym minusem pracy i studiowaniu w tym samym czasie jest brak wolnego czasu od poniedziałku do piątku na własne przyjemności. Jednak młodzi ludzie często podejmują się tego wyzwania. Jest to spowodowane przede wszystkim poprawieniem swojej sytuacji finansowej w czasie życia studenckiego, nie opuszczając przy tym możliwości zdobywania wiedzy

  – mówiła.

  Odpowiadając zatem na pytanie: ,,Czy możemy w Rzeszowie studiować dziennie i pracować?” można śmiało odpowiedzieć: ,,Oczywiście, że tak!”. Nie jest to zależne od miasta, lecz od chęci, czasu i predyspozycji.

  Autor: Patrycja Stachowicz

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com