niedziela, 4 czerwca, 2023
+

  We wrześniu odbędzie się Rzeszowski Piknik Nauki i Techniki – MOC Odkrywców 2021

  Polecamy

  Wiktoria Sudoł
  Wiktoria Sudoł
  Redaktor / dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W piątek 24 września oraz w sobotę 25 września br. na Politechnice Rzeszowskiej odbędzie się Rzeszowski Piknik Nauki i Techniki, który rozpocznie się od koncertu muzyki elektronicznej poświęconego pamięci Stanisława Lema. Gościem wydarzenia będzie Przemysław Rudź, multiinstrumentalista, popularyzator nauki i astronom. 

  Rzeszowski Piknik Nauki i Techniki MOC Odkrywców to popularnonaukowy format wszechedukacyjny, święto nauki i techniki w formie plenerowej zabawy dla wszystkich małych i dużych odkrywców. Od 2017 r., tj. od 9. edycji wydarzenie ze względu na stale rozbudowującą się strukturę i formułę odbywa się na terenie Politechniki Rzeszowskiej. Piknik Odkrywców to jedyne w skali ogólnopolskiej przedsięwzięcie popularnonaukowe, które łączy interaktywną edukację naukowo-techniczną z upowszechnianiem szeroko rozumianej nauki, kultury i sztuki. Wspólna zabawa nauką, a szczególnie warsztatowa edukacja naukowo-techniczna, stanowi doskonały sposób na integrację rzeszowskich środowisk i skutecznie działa na linii dziecko–uczeń–nauczyciel–rodzic. 

  Przygotowywane będą cztery główne strefy tematyczne: Pasaż Techniki, Pasaż Nauki, Pasaż Kultury i Sztuki oraz Skwer Historii. W obrębie stref prezentowane będą: interaktywne pokazy i warsztaty z fizyki, chemii, robotyki, awioniki, informatyki, inżynierii środowiska i biotechnologii. Nie zabraknie też wysokich napięć, pokazów transformatorów Tesli, widowiskowych pojedynków wojów, zbrojnych z czasów krucjat i rycerstwa epoki Grunwaldu.

  Podczas wydarzenia zaprezentują się koła naukowe działające na Politechnice Rzeszowskiej oraz zaproszeni goście z najlepszych polskich uczelni.

  Wstęp na wszystkie wydarzenie jest bezpłatny i ogólnie dostępny.

  Zapraszamy do udziału w wydarzeniu!

  Źródło informacji: Politechnika Rzeszowska

  plakat wydarzenia

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com