sobota, 18 maja, 2024
spot_img
+

  Rada Osiedla Słocina interweniuje w związku z zalaniem osiedla

  Polecamy

  Martyna Cios
  Martyna Cios
  Redaktor / dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Dziś na Osiedlu Słocina odbyła się nadzwyczajna konferencja prasowa zwołana przez Radę Osiedla w związku z licznymi podtopieniami mieszkańców. W spotkaniu wzięli udział także Prezydent Miasta Rzeszowa Konrad Fijołek, Dyrektor zarządu Zlewni Wisłok Wojciech Kłosowicz, kierownik nadzoru wodnego Marek Porębski.

  Przewodniczący Rady Osiedla Słocina Maciej Rąb zaznaczył, że rozwiązaniem problemu zalewania terenów jest budowa kanalizacji deszczowej, wzorem osiedla Budziwój. Koszt takiej inwestycji to około milion złoty.

  Spotkaliśmy się tutaj żeby prosić, w imieniu mieszkańców i Rady Osiedla, o ponoć w rozwiązaniu tego problemu.

  – mówił Maciej Rąb.

  fot. Kurier Rzeszowski

  Przewodniczący zwrócił uwagę, że Osiedla Słocina i Budziwój były rok temu najbardziej poszkodowanymi i zalanymi osiedlami i dlatego mieszkańcy walczą, aby coś z tym zrobić.

  Następnie głos zabrał Prezydent Miasta Rzeszowa Konrad Fijałek, który zaznaczył, że przyjechał zapoznać się ze skalą problemu podtopień na Słocinie i zapowiedział dwa etapy działań. Pierwsze to działania doraźne, aby zabezpieczyć „to co się da”, drugie docelowe.

  Nie będę tu dzisiaj deklarował precyzyjnie rozwiązań, rozmawialiśmy z działem inwestycji i jest pewne rozwiązanie, które chcielibyśmy tutaj wdrożyć, a docelowo ten system kanalizacyjny zaprojektować.

  – mówił Prezydent Miasta.

  fot. Kurier Rzeszowski

  Dyrektor Zarządu Zlewni rzeki Wisłok przekazał, że Państwowe Gospodarstwo Wodne jest w trakcie uzyskiwania pozwolenia na odcinkową regulacje potoku Młynówka wraz z budowami zbiorników powodziowych w celu zabezpieczenia Osiedla.

  Mamy diagnozę i wiemy jak rozwiązać ten problem, budowa kanalizacji deszczowej jest rozwiązaniem.

  – mówił radny Mateusz Szpyrka.

  fot. Kurier Rzeszowski

  Na zakończenie głos zabrali sami mieszkańcy Osiedla Słocina, którzy prosili o pomoc.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com