20 C
Rzeszów
czwartek, 5 sierpnia, 2021
+

  Bieg kolorowej skarpetki

  Polecamy

  Waldemar Ruszel
  Redaktor Waldemar Ruszel Szef do spraw kontaktów z organizacjami pozarządowymi Kurier Rzeszowski - portal, gazeta TVi
  - Reklama -

  Już w sobotę 03 lipca 2021 z okazji obchodów Światowego Dnia Zespołu Downa o godzinie 10.00 odbędzie się “Bieg kolorowej skarpetki”. Bieg odbędzie się w Rzeszowie na bulwarach w okolicy rezerwatu przyrody Lisia Góra.

  Organizatorem biegu jest Szansa 21 Fundacja na rzecz osób z Zespołem Downa

  Jest to edycja biegu z 2020 roku, który został ze względów epidemiologicznych wtedy przełożony, a obecne warunki pozwalaj a na jego organizację.

  Bieg ma na celu integrację osób z Zespołem Downa i ich rodzin ze społeczeństwem lokalnym, rozpowszechnianie wiedzy o osobach z Zespołem Downa na terenie miasta Rzeszowa i województwa podkarpackiego, pozyskanie środków finansowych na półkolonię letnią dla osób z zespołem Downa oraz popularyzację biegania, jako zdrowy styl życia.

  Program biegu:
  Biuro zawodów mieści się w Zespole Szkół Elektronicznych w Rzeszowie przy ulicy Hetmańskiej 120 . Czynne będzie w piątek od godziny 16.00 do 20.00 , a  w sobotę od godziny 08.00 do 10.30 . O godzinie 10.00 zaczynam się bieg główny na dystansie 5321m , po biegu głównym około godziny 11.00 odbędą się  biegi dla dzieci na dystansie 321 m. Po zakończeniu biegu głównego dekoracja uczestników. Każdy uczestnik, który ukończy bieg otrzyma medal okolicznościowy, zostaną również rozdane okolicznościowe statuetki za zajęcie miejsc od 1-3 w różnych kategoriach. Po dekoracji poczęstunek dla uczestników biegu, losowanie nagród oraz zakończenie biegu.


  Dlaczego taki  nietypowy dystans biegu – 5321 km?

  Wszystkiemu winien jest 3  chromosom w 21 parze tych chromosomów. Oznacza to, że w każdej komórce lub w części komórek osób z Zespołem Downa jest nadmiar materiału genetycznego w zakresie chromosomów pary 21.

  Co roku 21 marca w wielu krajach, także i w Polsce obchodzony jest Światowy Dzień Zespołu Downa.
  To właśnie wtedy odbywa się szereg wydarzeń i imprez, które mają na celu promowanie prawa osób z zespołem Downa do życia i pełnego uczestnictwa ich w życiu społecznym, niestety z powodu pandemii część wydarzeń musiała zostać przeniesiona na inny termin , stąd nasz bieg właśnie w lipcu.
  Symbolem świętą stały się kolorowe skarpetki nie do pary, które pokazują, że życie z zespołem Downa mimo swej odmienności, może być radosne i spełnione.
  Bieg Kolorowej Skarpetki doskonale wpisuje się w idee tego motta. 
  Zauważmy osoby z zespołem Downa, podajmy im rękę, pokażmy akceptację i to, że mają takie same prawa jak my! Pomóżmy, gdy o to poproszą, nie zostawiajmy ich w tyle!


  Prezydent Miasta Rzeszowa Pan Konrad Fijołek objął patronatem honorowym Bieg Kolorowej Skarpetki.

  Bieg Kolorowej Skarpetki został objęty patronatami medialnymi :

  • Kurier Rzeszowski
  • TVP Rzeszów,
  • Radio Rzeszów
  • Gazeta Codzienna Nowiny i portal Nowiny24.

  Partnerzy biegu:
  Rzeszów stolica innowacji, Estrada Rzeszowska, Wedel , Coca-Cola, Kropla Beskidu, Fizjo – Sport Centrum Fizjoterapii Rzeszów, Decathlon Rzeszów, Dream House Res – Materiały Budowlane Boguchwała, Taxland Biuro Rachunkowe Rzeszów, Zespół Szkół Elektronicznych Rzeszów,  FoodCrafters S.C. Rzeszów, Wymiar Zdrowie Gabinet Dietetyczny Rzeszów , Dietetyk Izabela Nowicka, Krüger Polska , Łukasz Gębara OCR Athlete & Personal Trainer , Pro-One Rzeszów, Wioletta Przybyło Fotografia.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  SERWIS POGODOWY 🌤

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -