13,5 C
Rzeszów
środa, 5 października, 2022
+

  Marcin Warchoł przekazał kolejne 500 tys. złotych, tym razem dla Klinicznego Szpitala Woj. im. F. Chopina w Rzeszowie

  Polecamy

  Martyna Cios
  Martyna Cios
  Redaktor / dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Dziś odbyła się konferencja prasowa Posła na Sejm RP dra hab. Marcina Warchoła, podczas której przekazał 500 tys. złotych dla Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 1 im. Fryderyka Chopina w Rzeszowie.

  Była to druga taka inicjatywa, ponieważ wczoraj taka sama kwota trafiła do SPZOZ MSWiA w Rzeszowie. W obu przypadkach, Marcin Warchoł przekazał gotowe, podpisane umowy na środki pieniężne, które w najbliższych dniach trafią na konta szpitala i SPZOZ.

  źródło: Biuro Poselskie Marcina Warchoła

  Z tych środków zostaną dla szpitala zakupione 3 ważne, nowoczesne ultrasonografy, które spowodują, że będzie m.in. krótszy czas oczekiwania na diagnostykę czy szybszy proces leczenia pacjentów. Zostanie zakupiony także gastroskop ultrasonograficzny, ważny w diagnozowaniu i leczeniu m.in. chorób onkologicznych. Te cztery urządzenia trafią do szpitala, to wypełnienie moich zobowiązań dla mieszkańców Rzeszowa, którzy potrzebują dobrej, doposażonej i dofinansowanej służby zdrowia.

   – tłumaczył poseł.

  Marcin Warchoł przypomniał także swoje zobowiązanie, że będzie zwiększał o milion złotych co roku środki na ochronę zdrowia w Rzeszowie. Podkreślił, że służba zdrowia jest u niego na pierwszym miejscu.

  źródło: Biuro Poselskie Marcina Warchoła

  Następnie głos zabrał uczestniczący w spotkaniu Prezydent Tadeusz Ferenc, który zaznaczył, że w ciągu jego prezydentury przeznaczono na ochronę zdrowia w sumie 100 mln złotych.

  Jak widzicie Państwo, pan Marcin Warchoł chce za wszelką cenę pomagać mieszkańcom i dlatego go popieram – szuka tematów i je rozwiązuje, jestem przekonany, że Rzeszów będzie dzięki pracy i wsparciu pana Marcina Warchoła nadal się rozwijał.  

  – zwrócił uwagę wieloletni włodarz Rzeszowa.

  źródło: Biuro Poselskie Marcina Warchoła

  Łącznie ze środków Funduszu Sprawiedliwości, został przekazany od wczoraj 1 mln złotych dla rzeszowskiej służby zdrowia. Zaraz po podpisaniu umowy przez szpital, środki trafią na jego konto.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com